Uygur Katliamına Gençlerden Tepki

Kömen Dergisi Bursa İnegöl Şubesi Türkçü Turancı Gençlik Hareketi üyeleri Çin'de Uygur Türklerine uygulanan katliama tepkilerini gösterdile

Uygur Katliamına Gençlerden Tepki
Kömen Dergisi Bursa İnegöl Şubesi Türkçü Turancı Gençlik Hareketi üyeleri Çin'de Uygur Türklerine uygulanan katliama tepkilerini gösterdiler. 


İnegöl Atatürk anıtı önünde toplanan gençler, Amerika, İsrail ve Çin aleyhine sloganlar attılar. Kömen Dergisi İnegöl Şubesi Türkçü Turancı Gençlik Hareketi adına konuşan Başkan Fırat Akten, "İslam Alemi olarak mübarek ramazan ayını yaşıyor ve 11 ayın sultanı olarak kabul ettiğimiz bu mübarek ayda dinimizin gereklerin yerine getirmeye çalışıyoruz. Cenab-ı Allah’ın hak dini olan İslamiyet, öncelikle İslam kardeşliğini emreden bir dindir. Kızıl Komünist Çin devleti çocuk katili değil midir? Çin devletinin katlettiği Uygur Türkleri Müslüman değil midir? Veyahut kızıl Çin devletinin öldürdükleri insan değil de başka bir varlık mıdır? Türkiye Cumhuriyetini yönetenler, ne şart altında olursa olsun, bu soykırıma 'dur' demelidirler" şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından Kömen şubesi üyeleri sloganlar atıp, Amerika, İsrail ve Çin bayraklarını yakarak, tepkilerini gösterdiler.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19