Vali Karaloğlu'na Van kedisi

Urartuluların başkenti Van ile Osmanlı payitahtı Bursa arasında gönül köprüsü kuruldu. Vanlı gazeteciler, ziyaret ettikleri Bursa Valisi

Vali Karaloğlu'na Van kedisi
Urartuluların başkenti Van ile Osmanlı payitahtı Bursa arasında gönül köprüsü kuruldu. Vanlı gazeteciler, ziyaret ettikleri Bursa Valisi Münir Karaloğlu'na Van kedisi hediye etti.

Vali Münir Karaloğlu, iade-i ziyaret için Bursa'ya gelen Vanlı gazetecileri makamında ağırladı. Türkiye'nin en doğusu ile en batısı arasındaki buluşmanın kendisini çok memnun ettiğini söyleyen Karaloğlu, "Urartululara başkent olan Van ve Osmanlı'nı ilk payitahtı Bursa arasında gönül köprüsü kuruldu. Bir şehir tesadüfen başkent olmaz. Ne Van'ın Urartululara, ne de Bursa'nın Osmanlıya kurucu başkent olması tesadüftür. Bu, şehirlerin taşımış oldukları tarihi değerle irtibatlı önemli bir özelliktir. Tanışmadan işi kolay kılmak mümkün değil. Aynel yakin olmadan, yani görmeden ön yargıları kırmak mümkün değil. Bunu Van'dayken hep söylüyordum, insanlar gelsin Van'ı görsünler diyordum. Aslında bunun karşılıklı olmasında fayda var. Van'ın da gelip Bursa'yı görmesi lazım. Bilhassa medya iyi bir aracı, sizlerin vasıtasıyla bunu yapmak daha kolay" diye konuştu.

Toplumun her kesimini rahatsız eden protesto eylemlerinden de bahseden Vali Karaloğlu, "Son dönemde yaşananlar bizi ümitsizliğe düşürmesin. İnşallah sizin gelişiniz bu kardeşliğimizi güçlendirir; temennim bu" dedi.
Van heyeti, Vali Karaloğlu'na Van kedisi hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24