Vali veda ediyor

    Vali Münir Karaloğlu’nun Büyükşehir’e veda ziyaretine, Başkan Recep Altepe’nin sözleri damga vurdu. “Çevre konusunda

Vali veda ediyor
 

 

Vali Münir Karaloğlu’nun Büyükşehir’e veda ziyaretine, Başkan Recep Altepe’nin sözleri damga vurdu. “Çevre konusunda hiçbir otoriteyi dikkate almamak”la başarıya ulaşıldığını söyleyen Altepe, kentte Vali ve Büyükşehir belediye başkanının üzerinde nasıl bir otorite olduğu sorusunu akıllara getirdi.

 

Son Valiler Kararnamesi ile Antalya’ya atanan Vali Münir Karaloğlu, dün Garnizon Bölge Komutanlığı, Jandarma Alay Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü’ne veda ziyaretinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen ziyarette ise güne Başkan Altepe’nin sözleri damga vurdu. Belediyenin internet sitesine de yüklenen video görüntüsünde Altepe’nin, “bu konuda hiçbir otoriteyi dikkate almamak ve doğru olanı yapmak konusunda gerçekten büyük bir kararlılık gösterildi” sözüyle hangi üst otoriteyi kast ettiği anlaşılamadı. Altepe’nin, “kurumlarla sorunların çözülmesi” konusunda da Vali’den destek aldığına değinmesi, Büyükşehir Belediyesi ile diğer il yönetimleri arasında kamuoyuna yansımayan sıkıntılar yaşandığı sinyalini verdi. Başkan’ın konuşmasında anlaşılamayan bir diğer nokta da, Vali Karaloğlu’na “daha önceki yönetimlerle bunu başaramadık” sözleri oldu. Altepe bu sözlerle kendisinden evvelki belediye başkanlarını mı yoksa kendisinin görev yaptığı süre içerisinde atanan valileri mi kast etti?

İŞTE ALTEPE’DEN İNCİLER!

Başkan Recep Altepe’nin, Vali Münir Karaloğlu’na veda ederken söylediği sözlerin Büyükşehir belediyesi internet sitesinde yayınlanan videoya göre tam metni şu şekilde: “Bu 3 yıl zarfında gerçekten Bursa’mıza  her türlü hizmet konusunda çok büyük katkılarınız oldu. Her alanda özellikle sorumluluk alma konusunda, kurumlarla sorunlarımızı çözme konusunda her zaman öncülük ettiniz. Bu konuda her türlü sıkıntıya karşıda göğüs gerdiniz ve bu güne kadar görmediğimiz bir şekilde gerçekten her konuda büyük bir mücadele içine girdik. Başta çevre konuları olmak üzere sanayi şehri Bursa’nın en önemli konularından tabii ki başta üretim şehri ve üretime bağlı olarak da çevre kirliliği konusunda yapılan çok güçlü bir iradeyle ortaya koymanız ve bu konuda bizi desteklemeniz ve öncülük yapmanız gerçekten bizim için çok önemliydi. Çünkü bizim özellikle gelecek kuşaklar için en büyük sorumluluğumuz başta buydu ve büyük sıkıntıydı. Kimse de inanmıyordu ama sizin güçlü iradenizle bunu ortaya koymanız, bu işin liderliğini yapmanız gerçekten bizi de rahatlatmış oldu. Hedeflerimize ulaşma konusunda, bu konuda çok güzel mesafe kat ettik. Kimse inanmıyordu, İsmetiye deresinin temizleneceğine, Deliçay’ın temizleneceğine, ama onlar temizlendi. Şimdi Nilüfer’in diğer kısımları da temizleniyor. Bu da sizin tabi ki başta eseriniz, tüm kurumlarla birlikte bu işin üstüne gitmemiz, kararlılıkla gitmemiz ve bu konuda hiçbir otoriteyi dikkate almamak ve doğru olanı yapmak konusunda gerçekten büyük bir kararlılık gösterildi. Ben bu kararlılığın başka bir şehirde bu şekilde gösterildiğini şimdiye kadar pek görmedim. Bizden önce daha önceki yönetimlerde de bunu başaramamıştık. Sizin öncülüğünüzde başarıldı. Ayrıca belediye konularında da sizin belediye tecrübenizle birlikte sorunları çözmemiz konusunda gerçekten bu konuda da müteşekkiriz. Belli konularda önemli mesafeler alındı. Ve güzel tablolar da çizildi. Bursa’da bu konuda örnek oldu. B u da sizlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz başarı olmuş oldu. Bu üç yıl tabi bizim için kısa bir zamandı. Biz en az bu 5 yıl sürer diye bekliyorduk ama demek kısmet böyleymiş.  Demek ki oralarda daha da önemli görevler var. Gidilen yer de tabii ki önemli yoğun bir bölge. Türkiye’ye en çok yabancının girdiği şehirlerin başta geleni. Ve bu konuda çok hareketli yoğun bir bölge Antalya bölgesi. Bizler Bursa’daki bu güzel mesailerimizden ve bu tüm Bursa’ya karşı yapılan hizmetlerde bu öncülüğünüzden dolayı hem kendim adıma hem Bursalı hemşehrilerim adına şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah Antalya’da da ondan sonraki görevlerde de daha güzel başarılara imza atmanızı temelli ediyoruz. Başka bir şartlarda yine Bursa’ya hizmet etmenizi bekliyoruz. “

HUZURLU BİR ORTAMDA GÖREV YAPTIK

Vali Münir Karaloğlu da duygu ve düşüncelerini ifade ederek, “Bursa’da 3 yıl oldu. 3 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bursa’da huzurlu bir ortamda görev yaptık. Ortak iradeyle önemli işler yapıldı. Güzel bir sinerji oluştu. Bursa, önemli ve öncü bir şehir. Büyükşehir Belediyesi de öncü uygulamalarıyla sadece Bursa’da değil, pek çok yere örnek oluyor. Yarın Bursa’dan ayrılıyorum, bu süreçte mutlaka hakkımızın geçtiği noktalar olmuştur. Benden yana, hakkım helal olsun, sizler de hakkınızı helal edin… Bursa’da güzel dostluklar da kurduk. Artık Antalya’da da bir kapınız olduğunu bilmenizi isterim” diyerek, Başkan Altepe ve bürokratlarını, Antalya’ya davet etti. Duygusal atmosferde gerçekleşen ziyarette konuşmaların ardından Başkan Altepe, Vali Karaloğlu’na Bursa’ya özgü bir hediye verdi. Karaloğlu, ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediyesi onur defterini de imzalayarak duygularını paylaştı.

 
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24