Vatan Mahallesi'ne yeni hizmet binası ve aile sağlığı merkezi

Vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, Eğitim mahallesinde hizmet v

Vatan Mahallesi'ne yeni hizmet binası ve aile sağlığı merkezi

Vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, Eğitim mahallesinde hizmet verecek aile sağlığı merkezinin yapımını tamamladı.


İlçe sakinlerinin sağlık hizmetlerinden kısa sürede faydalanması amacıyla aile sağlığı merkezlerini Yıldırım’a kazandırmanın yanında mahalle konaklarında da aile hekimliği birimleri oluşturan Yıldırım Belediyesi’nin, Eğitim Mahallesi sakinlerinin faydalanacağı birimin inşaat aşaması tamamlandı. 262 metrekare alana sahip mahalle konağında muhtarlık ofisinin yanı sıra, 2 muayene odası, emzirme odası, tıbbi müdahale odası ve 3 adet çok amaçlı oda bulunuyor.  Mahalle konaklarının vatandaşlara sunulan eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle önemli ihtiyaçlara cevap verdiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahalle konaklarımızı, inşa edildiği bölgelerdeki hemşehrilerimizin taleplerine göre oluşturmaya büyük önem veriyoruz. Muhtarlık ofisinden aile hekimliğine birçok farklı şekilde tasarlanan mahalle konakları, bulunduğu bölgelere önemli artı değer katıyor” dedi.


MAHALLE KÜLTÜRÜNE KATKI


Eğitim Mahallesi sakinlerimizin talepleri doğrultusunda aile sağlığı merkezi ağırlıklı olarak hizmet verileceğini aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali,  “Bu merkezimiz yakın çevredeki mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da sağlık hizmetlerine yürüyüş mesafesinde ulaşabilecekleri önemli bir birim olacak. Bünyesinde muayene odaları, tıbbi müdahale odaları, emzirme odası ve çok amaçlı odaları ile bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek” diye konuştu. Mahallelerde hayata geçirilen birimlerin aynı zamanda mahalle kültürüne katkı yaptığını vurgulayan Başkan Edebali, “Bizim kültürümüzde mahalleler, birlik, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel göstergesidir. İlçemiz genelinde yürüttüğümüz kentsel dönüşüm çalışmalarında mahalle kültürünün canlandırılması ve yaşatılması öncelikli hedefimizdir. Bu sayede hemşehrilerimiz arasında oluşturacağımız ‘yaşadığı yere aidiyet duygusu’ sayesinde Yıldırım’ı ideal şehir konumuna getireceğiz” şeklinde görüşlerini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19