Yenişehir'de TOKİ kuraları çekildi

Yenişehir Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iş birliği ile yapılan 168 adet konutun kura çekimi yapı

Yenişehir'de TOKİ kuraları çekildiYenişehir Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iş birliği ile yapılan 168 adet konutun kura çekimi yapıldı.

Kuralar noter huzurunda Han Düğün Salonunda çekildi. Kura çekimine Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, hak sahibi vatandaşlar katıldı. ve 155 kişinin başvuruda bulunduğu TOKİ 2. etap 168 adet konuttan oluşuyor.

Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, "2007 yılında başlattığımız ve T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Yenişehir Belediyesi ortak projesi olan 740 konuttan ve sosyal donatı alanlarından oluşan 1. etap konutların teslim edilmesinin ardından 2009 yılında, 84 m2'lik konutlara ihtiyaç olduğunu tespit edip vatandaşlarımızdan başvuruları aldık. İnşaatına geçen yıl başlanan 2. etap TOKİ konutlarının teslim tarihi 31 Aralık 2012. Ancak inşallah daha erken teslim edebiliriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2012, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19