'Yıkımla' güzelleşen Osmangazi

Bursa’yı yıkarak güzelleştirmeye devam eden Osmangazi Belediyesi, 2015 yılında toplam 135 bin metrekare alanı kamulaştırdı. Yapılan kamulaştı

'Yıkımla' güzelleşen Osmangazi

Bursa’yı yıkarak güzelleştirmeye devam eden Osmangazi Belediyesi, 2015 yılında toplam 135 bin metrekare alanı kamulaştırdı. Yapılan kamulaştırmalar için hak sahiplerine 79 milyon 200 bin TL ödeme yapıldı.


 

 

İlçedeki arazi sıkıntısı sebebiyle pek çok önemli yatırım ve proje için ciddi kamulaştırmalar yapmak zorunda kalan Osmangazi Belediyesi, 2015 yılında 135 bin metrekare alanı istimlak ederken, yapılan kamulaştırmalar için 79 milyon 200 bin TL ücret ödedi. İlçedeki sıkışık ve plansız yapılaşmadan dolayı yatırımları hayata geçirecek alan bulmakta zorlandıklarını ve alan oluşturmak için istimlak çalışması yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bazı projelerin kamulaştırma bedellerinin, proje bedelinin kat kat fazlasını tuttuğunu söyledi.

 

"HİZMETİN EN PAHALI OLDUĞU YER"


En küçük bir çocuk parkı için bile maliyetinin 4-5 katı kamulaştırma bedeli ödediklerini belirten Başkan Dündar, “Osmangazi’de neredeyse tüm projelerimizi hayata geçirirken kamulaştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Yaptığımız kamulaştırmalar proje bedellerinden daha maliyetli oluyor. Maliyeti 200 bin lira olan bir park için 1 milyonun üzerinde istimlak bedeli ödediğimiz oldu. İnşaat bedelinden 5-10 katı fazla bedel ödediğimiz projelerimizin maliyeti de artıyor. Bu yönüyle bakıldığında Osmangazi, Bursa’da hizmetin en pahalı üretildiği şehir. Osmangazi’yi daha modern ve yaşanabilir hale getirmek için yatırımlarımız son sürat devam edecek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8