Yıldırım'da Cumhuriyet yürüyüşü

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü’ne katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali

Yıldırım'da Cumhuriyet yürüyüşü
Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü’ne katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Cumhuriyetimizin 91. yıldönümünde şehrimizin yerel hizmetlerde kalkınma hamlesini büyük bir hızla sürdürmeye kararlıyız” dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91. yılı etkinlikleri kapsamında Yıldırım Belediyesi tarafından Mesken Meydanı’nda ilk kez düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü’ne Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü  İlker Türkbayrak, STK temsilcileri, Yıldırım Belediyesi mensupları, muhtarlar ve çok sayıda Yıldırımlı katıldı. Ayrıca mahalle sakinleri de evlerinin balkonlarından yürüyüşe renk kattı. Yürüyüş sonunda bir konuşma yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Karaman’ın Ermenek İlçesi'nde yaşanan maden kazası nedeniyle buruk bir bayram yaşadıklarını ifade ederek yaşanan maden kazasının kendilerini fazlasıyla üzdüğünü söyledi. 29 Ekim’in Türk milletinin güç şartlarda çağdaş bir Cumhuriyeti var etmeyi başardığı gün olduğunu söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Milletimizin yeniden dirilişinin simgesi, yeni bir devlet kurarak tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesi olan Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle birlikte ülkemizin önünde yeni ufuklar açılmıştır” diye konuştu.

GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE KARARLIYIZ

Kadim medeniyetin kuruluşuna tanıklık eden Yıldırım’ın her alanda sürekli gelişmekte ve güçlü bir geleceğe doğru hedefine emin adımlarla yürümekte olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Cumhuriyetimizin 91. yıldönümünde şehrimizin yerel hizmetlerde kalkınma hamlesini büyük bir hızla sürdürmeye; geleceğe Yıldırımlı hemşehrilerimizle beraber emin adımlarla yürümeye kararlıyız” şeklinde konuştu. Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023'e giden yolda Yıldırım’ı herkesin yaşamaktan gurur duyacağı bir şehir haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Edebali, “Bizlere Cumhuriyetimizi miras bırakan aziz kahramanlardan ilham ve güç almaya her zaman devam edeceğiz. 91. yıldönümünü kutladığımız böylesine büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor Yıldırımlı hemşehrilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24