Yıldırım'dan spora tesis desteği

 Yıldırım Belediyesi, sporda da önemli yatırımları ilçeye kazandırıyor. Yiğitler Mahallesi’ne inşa edilecek spor tesisi Yıldırım’a d

Yıldırım'dan spora tesis desteği
 Yıldırım Belediyesi, sporda da önemli yatırımları ilçeye kazandırıyor. Yiğitler Mahallesi’ne inşa edilecek spor tesisi Yıldırım’a değer katacak. 

Erikli Mahallesi’nde ve Emirsultan Anadolu Lisesi’nde yapımı tamamlanan spor ve sosyal tesislerinin ardından Yiğitler Mahallesi'ne de inşa edilecek tesisler çocuklara ve gençlere hizmet verecek. Yiğitler Mahallesi’ne kazandırılacak spor tesisinde 1125 metrekare halı sahanın yanı sıra 151 metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 205 metrekarelik tesis binası yer alacak.
İlçeyi spor şehri kimliğine kavuşturmayı hedeflediklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemiz 250 bin genç nüfusumuzla spor için büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli doğru şekilde kullanarak sporda marka şehir hedefini tam anlamıyla yerine getirmek için spor tesisi yatırımlarımızı Yıldırım’a kazandırıyoruz” dedi.
Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’a kazandırarak spor şehri vizyonunu genişleteceklerini de vurgulayan Başkan Edebali, “Sadece Yıldırımlı değil, bütün Bursalı çocukların ve gençlerin istifade edebileceği yegane bir tesis olacak. Genç kuşaklarımızı, çocuklarımızı geleceğe taşırken ilme, tarihe, kültürel değerlerine bağlı yetiştirerek geleceğimizi sağlam temeller üzerine kuracağız” ifadelerini kullandı.(İHA)
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24