Yıldırım'dan tarihi karar

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, DEĞİRMENÖNÜ VE KARAPINAR MAHALLELERİNDE UYGULANACAK İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ İLE TARİHİ BİR KARARA İMZA ATTIKLARINI İFADE ETTİ. (İHA/BURSA-İHA)

Yıldırım'dan tarihi karar
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Değirmenönü ve Karapınar mahallelerinde uygulanacak imar planı değişikliği ile tarihi bir karara imza attıklarını ifade etti.

 

 
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin başkanlığında toplanan Yıldırım Belediyesi Haziran ayı 2. meclis oturumunda, Değirmenönü ve Karapınar mahallelerini kapsayan imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Değirmenönü ve Karapınar mahallelerinin imar planı değişikliği kararının alınmasının Yıldırım Belediye Meclisi adına tarihi bir karar olduğunu söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yaklaşık 250 hektarlık bir alanı kapsamasıyla oldukça büyük bir ölçeğe sahip planın meclisimizden oy birliği geçmesi, bizim ve meclisimiz adına tarihi bir karar. Oylamaya katılan herkese teşekkür ediyorum”dedi.
DÖNÜŞÜM’ÜN TEMEL TAŞI
Değirmenönü ve Karapınar mahallelerinin uygulama imar planı değişikliğinin ilçedeki kentsel dönüşümün önemli noktalarından biri olacağını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, "İki mahallemizin çehresini değiştirecek proje sayesinde plansız ve çarpık yapılaşma yerini güvenli konutlara bırakacak. Başta 10 bin metrekare alanda yer alacak Değirmenönü Meydan ve Gençlik Merkezimiz ile birlikte fiziki dönüşümün yanı sıra sosyal donatı alanları ile bu bölgedeki yaşam kalitesi de yükselmiş olacak” diye konuştu.
Her iki mahalleyi kapsayan plan değişikliğinin ayrıca şeffaf ve şehrin tüm dinamikleri ile müzakere edilerek ortaya çıktığının önemini belirten Başkan Edebali, “Bu plan gibi yapacağımız bölgesel planlarla şehrimizin ana sorunu olan mekânsal yerleşmeyi çözmeyi sürdüreceğiz. Bölgesel planları koruyarak şehrimizin dönüşümünü meclis toplantılarımızda da şeffaf bir şekilde ortaya koyarak, adım adım takip edeceğiz” dedi.
Başkan Edebali, akademik odalar ile görüşülerek onların da konuyla ilgili fikirlerinin alındığı bilgisini de verdi.

 

Kaynak, İHA
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19