Yıldırımlı gençler kentsel dönüşümü tartıştı

YILDIRIM İLÇESİNDE DÜZENLENEN MÜNAZARA YARIŞMASINDA GENÇLER KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TARTIŞTI. (İHA/BURSA-İHA)

Yıldırımlı gençler kentsel dönüşümü tartıştı
Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde  düzenlenen münazara yarışmasında gençler kentsel dönüşümü tartıştı. 
Yıldırım Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Molla Yegân Liselerarası Münazara Turnuvası’ tertipledi. 25 okulun yaklaşık 2 ay boyunca mücadele ettiği turnuvanın finalinde Nuri Erbak Anadolu Lisesi ile Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılaştı.

 

 

 

Yıldırım Cazibe Merkezi’ndeki final öncesi konuşan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, düzenledikleri organizasyonun gençler için oldukça önemli olduğunu söyleyerek, “Münazara turnuvamız ile gençlerimizin fikirlerini serbestçe konuşabilmelerine imkan sağladık. Kişisel gelişimin yanı sıra çocuklarımızın hoşgörülü, düşünceli ve karşısındakine saygılı olabilmelerini hedefledik . Toplum olarak en büyük ihtiyacımız olan bir arada olabilmeyi bu turnuva ile bir kez daha gösterdik” dedi.
Yıldırım’ın Türkiye’de genç nüfus oranı en yüksek ilçelerden biri olduğunu hatırlatan Edebali, “Kalkınmanın temel argümanı eğitimdir. Genç neslimiz bizim aydınlık yarınlarımızı oluşturuyor. Hayatın her alanında iyileştirme yapabilmenin temelinde genç nüfusumuz ve başta eğitimleri olmak üzere onlara yapılan yatırımlardır. Son 6 ayda kültür-sanat faaliyetlerimizle başta genç nüfusumuz olmak üzere 130 bin insanımıza ulaştık” şeklinde sözlerini tamamladı.
Konuşmaların ardından yapılan Molla Yegan Liselerarası Münazara Turnuvası’nın finalinde ise Nuri Erbak Anadolu Lisesi ile Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılaştı. ‘Kentsel dönüşüm gerçekleştirebilmek için sosyal dönüşüm gerekli midir?’ konusunun tartışıldığı son karşılaşmada, jüri tarafından oylama sonucunda Nuri Erbak Anadolu Lisesi şampiyon oldu. Turnuva sonunda şampiyon olan Nuri Erbak Anadolu Lisesi 5 bin TL, ikinci olan Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4 bin TL, üçüncü olan Gülçiçek Hatun Kız İmam Hatip Lisesi 2 bin TL ve dördüncü olan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi bin TL’lik hediye çeklerini Başkan Edebali ve protokol üyelerinin elinden aldı.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24