Bursa hakkını istiyor!

Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ciddi bir borç yüküyle 17 ay önce aldığını kamuoyu da hepimiz de biliyoruz. Başkan, bir yandan bu borç yüküyle uğraşırken bir yandan da Bursa’nın geleceğe yönelik adımlarını atmak zorunda olduklarını defaten söyledi. Dün gazetecilerle buluşmasında da bunun altını bir kez daha çizdi.

5 milyon lira ile aldığı belediyenin borcunun kur farkına rağmen 4 milyon 200 bin seviyelerine çekildiğini aktardı. Önemli sorunun kısa vadedeki borç olduğunu hatırlattı. Bunun için de kaynak oluşturmak amacıyla hamleler yaptıklarını vurguladı.

Öncelikle hafta sonu Kızılcahamam’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı AK Parti Kampı’nda bu yönde attıkları adımları paylaştı.

Kentlerin gelir paylaşımındaki haksızlıkları işaret eden Aktaş, bu konuda mağdur olan 10 büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Maliye Bakanıyla görüştüklerini sıkıntıları aktardıklarını ifade etti.Pay dağıtımında nüfusun kıstas alınmasını istediklerini ve bu konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da ilettiklerini anlatan Aktaş, önümüzdeki 4-5 aylık süreçte bu konunun meclise gelmesini beklediklerini vurguladı. Umutlu olduğunu da ilave etti.

Her ne kadar İstanbul seçimleriyle ilgili süreç devam etse de hali hazırda Bursa’nın AK Parti’nin nüfus bakımından en büyük belediyesi olduğunu ve Kızılcahamam’da bu ilgiyi gördüklerini de vurguladı.

Merinos AKKM Gölpark’taki buluşmada Alinur Aktaş’ı her zamanki gibi inançlı, azimli ve gelecekten umutlu gördük. Tüm sorulara net cevaplar verdi. Bursa’nın ihtiyaçlarını, sorunlarını ve beklentilerini Ankara’da net anlatmanın ve oradan aldığı ışığın pırıltısı vardı yüzünde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yol haritasında söz verdiği işlerin 2-2,5 yılda ortaya çıkmasını istediğini aktardı ve proje kitabındaki sözlerinin yüzde 35-40’ının bu süreçte tamamlanması için canla başla çalışacaklarını anlattı.

Bursa’daki diğer merak edilen konulara da net cevaplar verdi Aktaş. Toplantısın sürprizi ise ulaşıma cüzi miktarda da olsa zam yapılacağını açıklaması oldu. Bunun yanında suya zam yapmayacaklarını da aktaran Aktaş, katı atık bertaraf ücretiyle ilgili de çözüm aradıklarını ifade etti.

Toplantının genelini ele aldığımızda çok pozitif enerji yaydığını söyleyebiliriz Aktaş’ın. Heyecanı, azmi, kararlılığı ile beklentilerin üzerinde bir performans sergileyeceğini düşünüyoruz.

 

Doğanbey gündemde değil!

Alinur Aktaş’a sorular ve kamuoyunun merak ettiği konulardan biri de Doğanbey TOKİ konutlarıyla ilgili traşlama yapılıp yapılmayacağıydı. Yakın bir gelecekte böyle bir konunun gündemde olmadığını, mümkün de olmadığını söyledi. Bu bölgede yaşayan insanlar olduğunu ve bu insanların da huzursuz edilmemesi gerektiğini anlatan Aktaş, bölgedeki eksiklerin giderileceğini kaydetti. Böylece Doğanbey TOKİ’lerle ilgili tartışmalar da uzun bir süreliğine rafa kalkmış oldu.

 

YORUM EKLE

banner19

banner8