Bursaspor Basketbol herkese örnek oluyor

Frutti Extra Bursaspor, önceki gün karşılaştığı Pınar Karşıyaka maçını 77-85 kaybetti. Normalde kaybeden takımdan çok övgüyle bahsedilmez ama konu Bursaspor’un Basketbol Takımı olunca olay değişiyor.

Geçen yıldan başlayan başarı serüveni bu sene de devam ediyor Yeşil-Beyazlılar için. Ligin ilk iki maçında TOFAŞ ve Darüşşafaka gibi iki güçlü ekibi deviren Frutti Extra Bursaspor, Pınar Karşıyaka maçında sahadan yenik ayrıldı ancak gösterdiği mücadele takdire şayandı.

Kısıtlı bütçeye rağmen iyi bir kadro kuran Yeşil-Beyazlılar sahada karakterli bir mücadele sergiliyor. Karşıyaka maçında birkaç kez fark çift hanelere çıkmasına rağmen mücadeleyi bırakmayan bir Bursaspor var. Hal böyle olunca da taraftar sonuna kadar alkışlıyor takımını.Pınar Karşıyaka ligin kaliteli takımlarından. Zaten lige 3’te 3 yaparak başladılar. Özellikle benchteki oyuncular takıma fazlaca katkı veriyor. Bursaspor’un en büyük eksiği saha kenarından oyuna giren oyuncular. Takımın bu yönü de güçlendirilirse Bursaspor bu ligde tozu dumana katar.

Her neyse… teknik analizden ziyade takımın hal ve davranışları asıl takdir kazanan. Sezer Sezgin başkanlığında çok iyi bir yönetim kurulu var. Önemli işlere imza atıyorlar. Ve yapılan doğruların meyvelerini de fazlasıyla alıyorlar.

Özellikle teknik heyet seçimi çok doğruydu. Aslında Arda Vekiloğlu ile yolların ayrılmasının yanlış olduğunu düşünüyordum ama Serkan Erdoğan ve ekibi çok iyi uyum sağladı takıma.

Bunların üzerine Bursaspor taraftarı da her zaman ortaya koyduğu farklı basketbolda da ortaya koyuyor. İç saha maçlarındaki destek ve doluluk oranı çok iyi. Bunun sezon sonuna kadar süreceğini tahmin ediyor.

Bursaspor bu haliyle iç sahada çok canlar yakar. Kimse lige yeni çıkmış takımdan böyle bir performans beklemese de Yeşil-Beyazlılar bundan sonra basketbola da damga vuracağa benziyor.

YÖNETİMDEN TARAFTARA TEŞŞEKÜR MESAJI

Frutti Extra Bursaspor yönetimi dün Bursaspor taraftarı için teşekkür mesajı yayınladı. İşte o mesaj: “Bursaspor sahada yener, yenilir ancak dün hep birlikte bir kez daha gördük ki; 'Bursasporluluk asla yenilmez'. Salonu ve tribünleri Bursaspor sevgisi, aidiyeti ve sonsuz bir 5 desteğiyle dolduran, dakikalarca hiç durmadan Bursaspor aşklarını haykırarak oyuncularımıza moral veren eşsiz taraftarımızla gurur duyuyoruz. Size layık olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bizi bekleyen bu uzun, zorlu yolun sonunda, sizlerin eşsiz desteği ve inancıyla hep birlikte omuz omuza nice zaferler yaşayacağımıza inancımız tam. Aynı atmosferin diğer maçlarda da devam edeceğine yürekten inanıyoruz."
YORUM EKLE

banner19

banner8