Bursaspor'da bundan sonra ne olacak?

Tarihinin en kötü sezonunu geçiren Bursaspor, kümede kalma şansını son maça taşısa da mutlarını Göztepe mücadelesinde bıraktı. Aslında bizler için o umutlar Akhisar ve Erzurumspor maçlarında bitmişti. Rakiplerin Bursaspor’a çalışması ve Antalya maçında gelen galibiyet hepimizi havaya sokmuş. Acaba yine bir şeyler iyi giderde ligde kalımıyız soruları hepimizin kafasına yerleşmişti. Ama Yeşil-beyazlılar, Göztepe maçında oynadıkları oyunla bu sorulara beklemediğimiz bir cevap verdi. Açıkça ‘ben bu ligde kalmayı hak etmiyorum’ dedi. Stadı dolduran onca taraftara karşın Bursaspor’un rakip kaleye gitmeye bile gücü yoktu. Bunun yanına yanlış oyuncu tercihleri de eklenince beklenen hüzünlü son gerçekleşti. Bursaspor elindeki ipleri Göztepe’ye teslime etti.

Peki… Bundan sonra ne olacak? Bursaspor’un ligde kalması pamuk ipliğine bağlı. Bana göre düştük gibi… Ankaragücü’nden bir kıyak bekliyoruz. Kardeş o kıyağı yapsa da biz bu oyunla Evkur Yeni Malatyaspor’u yenemeyiz. Kendi sahasında maç kazanamayan bir takımın ligin flaş ekiplerinden birini deplasmanda yenmesi oldukça zor. Her ne kadar çıkmadık candan umut kesilmez dense de Yeşil-beyazlılar şu an can çekişiyor. Sadece ölümcül olan o son darbeyi bekliyor. Bu darbe Deniz Kadah penaltıyı kaçırmasa Bursa’da gelecekti. Kader bu işte işler son haftaya kaldı.

Bursaspor için şu saatten sonra önemli olan ligde kalıp veya kalmamak değil. Kulübün tamamen bir kabuk değişimine gitmesi gerekiyor. Şu an belki de haklı olarak bazı kişiler Ali Ay’ın devam etmesi gerektiğini söylüyor. Kulübü bu kadar borçla kimse devralmaz diye… Ben böyle düşünmüyorum.

Çünkü Ali Ay 3 yılda hiçbir hatasından ders almadı. Takımın başında devam ederse aynı şeyleri tartışmaya kaldığımız yerden devam ederiz. Tamam kulübün içinde olduğu durum ortada ama daha da dibe vurmamak gerekiyor. Alt yapıya yönelip, oyuncu transferlerinde bazı hatalar yapılmasa Bursaspor biraz olsun düzlüğe çıkar. Ancak Ali Ay’ın devam etmesi demek yeni felaket senaryolarıyla baş başa kalmamız anlamına gelir. (Allah korusun) sonumuz Sakarya, Kocaeli, Göztepe vs… gibi olur. Her sene lig düşmeye devam ederiz. Malatya maçından sonra yapılacak kongrede inşallah bir babayiğit çıkarda yeniden Ali Ay’a mahkum kalamayız.
YORUM EKLE

banner19