Bursaspor’u banka olarak kullanıyorlar!

Bursaspor tarihinin en zor sezonlarından birinden geçiyor. Borç gırtlağı aşmış durumda. Süper Lig’den düşülen ikinci sezon. Transfer tahtası açılamadı. Yani nereden tutsak elimizde kalır. Bunların sebebi olan kişiler nerede ortada yok? Pardon… ortadalar ama Bursaspor’u sömürmek için.

Biliyorsunuz bir Ali Ay faciası yaşadı kulüp. 3 sezon görevde kalan Ali Ay en sonunda Bursaspor’u küme düşürdü ve başkanlığı bıraktı. Ama Bursaspor’un yakasını bırakmadı. Giderayak sağlam bir kazık attı Bursaspor’a.

Kulübe verdiği borçlar yüzünden Yeşil-Beyazlı ekibin gelirlerine temlik koydurdu. Bursaspor’un şu an kasasına giren her nakit para Ali Ay’a gidiyor. Tabii o kadar iyi düşünülmüş bir hareket ki kulübe (verdiği şüpheli) sağladığı kaynağı da döviz üzerinden sağlamış sayın başkan(!) Durum böyle olunca döviz arttıkça Bursaspor’un borcu da artıyor.

Tabii Ali Ay’ın yaptıkları emsal teşkil etti. Arkasından göreve gelen Mesut Mestan da kendi çapında aynı senaryoyu tekrarladı. Geçen gün kulübün şu anki başkanı Erkan Kamat’ın açıklamalarına göre Mesut Mestan Bursaspor’a 9 milyon lira değerinde altın bağışlamış.

Altın fiyatları alıp başını gidince bu para da 15 milyona çıkmış. Yani tam bir şark kurnazlığı iki eski başkanın yaptığı da. Göreve gelen Bursaspor’u banka olarak kullanıyor. Parayı altın ya da döviz hesabına yatırır gibi Bursaspor’a yatırıyorlar giderken de paralarının fazlasıyla istiyorlar.

Madem kulübe para desteği verecektiniz TL cinsinden verseydiniz. Ama o zaman paranız değer kazanmazdı. Siz de boşu boşuna göreve gelmiş olurdunuz. Hem kulüpte başarı sağlayamadı malum reklamınızı da yapamadınız! Şimdi acısını çıkarma vakti tabii.

Peki…. Şimdi ne olacak? Bursaspor kulübü her önüne gelene, ‘para verdim kulübe’ dediği için ödememi yapacak? Bu paraları kimler denetliyor? Nereye gittiğinin hesabını kimler soruyor? Görünen o ki kimse…

Erkan Kamat’ın sportif başarıdan çok bu işleri çözmesi lazım. Bursaspor’un kime ne borcu var açıklansın. Bunların gittiği yerler belgelerle ortaya konulsun. Eğer bir usulsüzlük varsa hukuk devreye sokulsun. Bursaspor içine battığı bu dipsiz kuyudan kurtulsun.

Her geçen gün ekonomik olarak kötüye giden bir kulübün başka kurtuluş şansı yok. Gelen camiaya zarar verip gidiyor. Bunlardan kimler hesap soracak? Daha kaç kişi Bursaspor üzerinden rant sağlayacak?

Erkan Kamat ve yönetimi şeffaf olsun. Ve… sorunlar gün yüzüne çıksın. Bursaspor için tek kurtuluş yolu bu.

YORUM EKLE

banner19

banner24