CHP ve İstanbul Seçimleri

Önce CHP kuruldu 9 Eylül 1923. Sonra Cumhuriyet ilan edildi 29 Ekim 1923. CHP Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi. Yani bir anlamda kurulan bu sistemin sahibi. Sahip olan başkalarına yönetim hakkı verir mi. Elbette vermez. Vermiyor.

Kurucu benim diyor.  Sahip benim diyor. Ben ne dersem o olur diyor.  Osmanlıyı ben ilga ettim, Halifeliği ben kaldırdım aynı gece Halifeyi yurt dışına çoluğuyla çocuğuyla ben çıkardım diyor. Ne kadar Osmanlı evladı varsa topunu birden eşikteki bebeğine kadar ben bu ülkeden attım, gâvur ellerinde rezil rüsva olarak yaşayıp ölmelerine ben neden oldum diyor.

Yetmedi dininizi size ben yasak ettim. Size Kur’an okutmadım, camilerinizi yıktım, ahıra çevirdim, pavyon bile ben yaptım diyor. Size zorla şapka ben giydirdim, giymeyeni ben astım diyor. Harfinizi değiştirdim, size latin harfleri ile okumayı yazmayı ben öğrettim diyor. Tarihinizden sizi ben koparttım 1000 yıllık tarihinizi yok ettim, 1923 te sizi uzaydan buraya ben getirdim diyor.

Koskoca bir imparatorluktunuz,  ırkçılık nedir, ulusçuluk nedir, kavmiyet nedir bilmezdiniz tek bir Millettiniz, İslam Milletiydiniz 1923 te ulus devlet kurarak sizi Türk, Kürt, Arap, Boşnak, Laz, Gürcü, Roman diye ben ayırdımdım, parçalamak için, birbirinize düşman olmak için fitne tohumlarını ben ektim diyor.

Ordu da benim, yargı da benim, devlet te benim, anayasa da benim diyor. 1946 da iktidar olmanıza razı olmadım. 1950 de razı olmuş gibi yaptım ancak hazmedemedim 27 Mayıs 1960’da tepenize ben bindim diyor. Bizim mahallenin çocuğu olsa da sizinle çok sıkı fıkı olan Menderes ve arkadaşlarını size gözdağı olsun diye ben astım diyor.

Vesayet benim diye haykırıyor. Arkasındaki güç ne ise ona güveniyor. Daha başından beri nereye yaslandı ise oradan aldığı güçle bu milletin üstüne üstüne geliyor.  60’la 80 arası ülkeyi sağ-sol diye birbirine bölüyor. Binlerce gencin kanı üzerine 80 ihtilalini bina ediyor. Anayasayı yeniden değiştirilemeyecek maddelerle yazıyor.  80 ihtilalinde Diyarbakır ceza evinde öyle zulümler ediyor ki PKK’yı ülkenin kucağına bırakıyor. 40 yıla yakındır ülkeyi terörle iç içe yaşatıyorlar. Ne büyük bir zulüm, ekonomik, sosyolojik bir çöküntünün içinde geçen yıllar.

Ne yapılsa dinini diyanetini her şeyin üstünde gören bir millete en iyi yaklaşmanın yolu dindir deyip 60 sonrasında cemaatler üzerinden yapılanmaların devlet içinde gelişmesine izin veren bu zihniyettir. 28 Şubat post modern darbe sonrasında Müslümanların çoğunluğu törpülenirken Gülen harekâtının yaşam bulması ve devlet kademelerine yerleşmeye başlaması en bariz örneklerden biridir.

Ak Parti kurulurken içine monte edilen cemaat yapılanmasının gelişmesine izin verilmesi şartıyla iktidarın devamına yol açılması bu zihniyetin planıdır. Bunun ülkemiz adına tehlikeli hale gelmesiyle Recep Tayyip Erdoğan,  başlattığı Beka mücadelesini Milletten aldığı destekle daha da arttırarak sürdürmesi kimyalarını bozmuştur.  Gezi olayları ile başlayan sürecin, 17-25 Aralık yargı darbesi teşebbüsünün 15 Temmuz gibi kanlı darbe girişimine kadar gitmesi,  bu teşebbüsü Tayyip Erdoğan ve Milletin el ele vererek bertaraf etmesi vesayetin 100 yıllık planları yok etmiştir. Her zaman olduğu gibi bu kanlı darbe girişiminde de CHP darbeden yana tavır koyduğunu darbenin ilk saatlerinden itibaren taraftarları ile beraber açıkça ispat etmiştir.

2018 Başkanlık seçimleri sonu olmuş, Millet sistemi değiştirmiştir.  Başkanlık istemi oturmadan gelen Yerel seçimlerini son şans olarak görmüşler,  ekonomik saldırı ile gelseler dahi bu seçimde de Millet derslerini vermiş, Başkanlık sistemini korumuştur.

Bütün güçlerini İstanbul Seçimlerinde yoğunlaştırmışlar, hırsızlık ile İstanbul’u alarak kendilerine gelecek için maddi ve manevi olarak güç devşirmek istemişlerdir. Ancak suçüstü olmuşlar hırsızlıkları açığa düşmüştür.

Şimdi seçim tekrarı var. Aslında sandıklar yeniden sayılsa kaybedecekleri aşikâr olmasına rağmen, seçim tekrarı ile yeniden İstanbul’u alarak var olma gayretlerini sürdürüyorlar.

Amaçları bellidir. Kim oldukları bellidir. Kimlerden destek aldıkları bellidir. CHP’nin İstanbul oyu İstanbul’u kazanmaya asla yetmez. CHP adayının arkasına taktıkları net olarak bellidir. CHP zaten vesayetin kendisidir. Ortağı olarak çıkan Meral Abla partisi, FETÖ’nün MHP’den kopardığı parçadır. Artık açık ortak olan HDP ise PKK’nın siyasi kanadıdır.

CHP adayı kimdir? Bilen yok. Kukla gibi biri. Kendinin ne dediğinden çok onu yönetenlerin ne dediğine bakıyor. İstanbul’u onlarla beraber yönetmekten yana tavrını açıkça söylemekten çekinmiyor.

İstanbul seçimleri önemli. Hem de çok önemli. Bir yerel seçim değil. Vesayet tüm gücü ile saldırıyor. Bunun karşısında bütün bir Millet olarak karşı duruyoruz ve bu saldırıyı 15 Temmuz da olduğu gibi def edeceğiz. İstanbul’u onlara vermeyeceğiz. Tüm ümitlerini yok edeceğiz.

Bu Millet bunu da başaracaktır.

Selam, sevgi ve dua ile…
YORUM EKLE

banner19

banner8