Devleti devlet yapan beyidir

 Ana muhalefet CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olamamasının tek ve kesin cevabı, iktidara en yakın olarak bilinen ana muhalefetin 24 haziran başkanlık seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığı açık ara olarak kazanacağını ve bundan asla şüphe etmediklerinin açık göstergesidir.

Dış destekli olarak da tahmin ettiğimiz ilk plan, CHP+İP+SP+DP  desteği ile “GÜL” gibi bir adayı çatı adayı çıkaracaklar, HDP Selahattin Demirtaş’ı aday yapacak ve üç adaylı ilk turda Erdoğan % 50 +1 alamazsa, ikinci turda GÜL gibi adaylarıyla Erdoğan’ı devireceklerdi. Bu plan tutmadı çünkü CHP tabanı GÜL’e sıcak bakmadı. Hatta CHP tabanından, Muharrem İnce son anda açık olarak, Gül’ün adaylığında Erdoğan’a oy veririz dahi dediler. Bunun böyle olduğunu Gül’ün açıklamalarından net olarak anladık.

Böylece daha işin başında Başkanlık seçimleri için muhalefetteki tüm partiler havlu atmış oldu. Hal böyle olunca  tüm muhalefet partileri telaşla Mecliste yer almanın hesabı içine girdiler. İP atıp tutmasına rağmen, baraj engelinden kurtulup mecliste yer alabilmek adına, SP  Ak partiden tapusunu istemesine rağmen, CHP ile olan ittifakta acaba birkaç milletvekili meclise sokabilmek için CHP’nin kanatları altına girdiler.Olası bir siyasi depremde ismi ile ben buradayım diyecek olan DP de bunlarla beraber.

Şimdi hızla seçimlere doğru yol alıyoruz. Kamu oyunda her türlü tezgahı döndürmeye çalışıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ı mecliste zayıf düşürme adına her türlü manipülasyonu yapıyorlar. AK Parti seçmeni başkanlıkta REİS‘e oy verecekmişde Mecliste başka yere verecekmiş. AK Parti’ye 7 Haziran’da olduğu gibi ayar çekecekmiş.Veya AK Parti’ye vermeyecekmiş te MHP’ye verecekmiş.  AK Parti seçmeni bu konuda bu ayak oyunlarına gelecek bir seçmen değil. Bu seçim  7 Haziran’a benzemez. Orada Genel Başkan farklıydı ve listelerde ne de olsa FETÖ etkisi vardı. Ve o zaman seçmen bunu gördü ve o ikazı yaptı. Sonra da 1 Kasım da ikazı gören partilerine geri döndü. O günden bu güne AK Parti teşkilatlarında da değişimlere gidildi. Göreceğiz ki, şimdi AK Parti listeleriAK Parti tabanının istediği doğrultuda şekillenecektir. Bunu hem Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan çok iyi biliyor, hem de parti MYK’sı iyi biliyor.

AK Parti seçmeni güçlü bir Türkiye istiyor. Bunun içinde güçlü bir REİS’e ihtiyaç var. REİS’in güçlü olmasının yolu ise güçlü bir meclisten geçer. Başkanlıkta AK Parti’den REİS’ene kadar oy verilecekse, aynı şekilde bu oy Mecliste de AK Parti’ye verilecektir. Seçmenin bundan asla şüphesi dahi yoktur. Sandıklar açıldığında da bu net olarak görülecektir.

Bunun tersini yazan çizenlerin,lafını edenlerin tamamı zaten AK Partili değil, onlar AKP’li olanlardır. AK Parti’ye bu konuda gazete sayfalarından akıl vermeye çalışanlar,  bununöyle olmasını isteyen zerzevatlardır. Böyle durumlarda akıl, gazete sayfasından o şeklide verilmez. Bizatihi gidip yetkili kişisine bire bir söylenir. Veya o makamlara özel yazı ile bildirilir. Bunu da biz size öğretmiş olalım.

Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan seçim manifestosugöstermiştir ki, şu anda bu ülkeyi yönetebilecek tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yalnız Türkiye’nin değil,dünya mazlumlarının, İslam ümmetinin umudu durumundadır. Manifestoda özellikle vurguladığı, “Dünyanın 5 ten büyük olduğunu yalnız söylemekle kalmayacağız, bunu tüm dünyaya biz göstereceğiz” sözü bunun açık ve net kanıtıdır. Bize düşen en yüksek oy oranı ile Şahsını ülkemizin başına 1. Devlet Başkanı olarak seçmemizdir. Bunu bizden tüm mazlum halklar ve İslam ümmeti beklemektedir.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN bu şekilde çalıştığı sürece,sağlığı müsaade ettiği sürece,ondan faydalanmak bu milletin, bu ümmetin en tabi hakkıdır.

Tarihe bir bakın!  Böyle liderlerin olduğu dönemler,hangi devlet için olursa olsun “Altın”dönemlerdir.

Devletlerin zirve yaptığı dönemlerdir.
Gittikten sonra da yenisini tekrar buluncaya kadar mumla lider arandığı dönemlerdir.
Devleti Devlet yapan Beyidir.

Selam, sevgi ve dua ile…

 

 

 

 

 

 

 

 
YORUM EKLE