Divan var Başkan yok!

Bursaspor önceki gün yeni yönetimin seçilmesinden sonra ilk Divan Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.

Bütün camia Bursaspor’un gündemine ilişkin açıklamaların yapılmasını bekliyordu, bu divanda…

Transfer tahtasıyla ilgili müjdeli haberin Başkan Mesut Mestan tarafından açıklanacağı düşünülüyordu ancak durum pek öyle olmadı.

Başkan Metan bırakın açıklama yapmayı Divan’a katılmadı bile… Gerekçe olarak da Başkan Mestan’ın Ankara’da olduğu açıklandı. Transfer tahtasını açmak için Ankara’da görüşmeler yürütüyormuş.

Kimse Mesut Mestan’a Ankara’ya gitmesin demiyor. Sonuçta kulüp için bir emek veriyor. Bunu eleştirecek değiliz. Ama yapılan açıklama bana biraz komik geldi. Bursa-Ankara arası yaklaşık 5-6 saatlik bir mesafe, yani yurt dışı seyahatine çıkmamış sonuçta Başkan.

Bir de günler önceden belli olan Divan Toplantısı’na mı denk geldi bu seyahat. Divandan önce ya da sonra yapılamaz mıydı?

Bana göre Başkan, cevap veremeyeceği sorulardan korktuğu için Divan’a katılmadı. Bunu şuna dayandırarak söylüyorum; eğer Ankara’daki görüşme transfer tahtasıyla ilgili çok önemli bir görüşme olsaydı. Dün tahtayla ilgili müjde alırdık. Ancak resmi bir açıklama gelmedi kulüpten.

Keşke… Başkan açık yüreklilikle Divan’a katılıp, olanı biteni anlatsaydı. İnsanlar her gün bir umut haber bekliyor ama resmi ağızdan hiçbir açıklama yok. Tahta açıldı diye haber yapıyoruz. Sonuca ulaşan bir şey yok. Artık bu konunun kesin bir çözüme kavuşturulması gerekiyor. Açılacaksa açılsın, açılmayacaksa da açılmıyor denilsin!

YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN ÇAĞRISI

Gerçekleşen Divan’da en can alıcı nokta, yönetime yapamıyorsanız bırakın mesajının verilmesiydi. Transfer tahtasıyla ilgili yaşanan sıkıntı herkesin canına tak etmiş durumda. Göreve gelmeden önce Başkan Mesut Mestan tarafından verilen ‘tahtayı açacağız’ sözü yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen yerine getirilmeyince Divan Kurulu da olaya tepki koydu. Divan üyeleri sorunun çözülmemesi durumunda Bursaspor yönetimini görevi bırakmaya davet etti.

Yapılan eleştirilere cevap veren İkinci Başkan Konuralp Yeşil, "Transfer yasağı birkaç boyutlu. FIFA kısmı var, TFF kısmı var, kamu boyutu var. Şu an kamu alacakları dışında fazla engel kalmadı. 40 dosya vardı. Bundan sonra bir de FIFA'dan gelmesi muhtemel 3 dönem yasak konusu var. Hepsiyle görüşüyoruz. O konuda da gerekli çalışmayı yapıyoruz" diye konuştu.

Ancak bu konuşmanın da kimseyi tatmin ettiğini düşünmüyorum. Yine üstü kapalı cümleler kullanıldı Konuralp Yeşil tarafından. Kesin açılacak diyemedi… Çünkü eminim ki o bile bilmiyor, tahtanın açılıp açılmayacağını.

SÜPER LİG HAYAL OLUR

Bana göre bu saatten sonra tahta açılsa bile Bursaspor için bu sezon Süper Lig hayal olur. Keşke böyle cümleler kurmasak ama durum ne yazık ki böyle… Çünkü futbolunda kendi içinde bir mantığı var. Şu an tahtayı açsanız, transfer edeceğiniz oyuncular kimsenin beğenmedi elde kalan futbolcular. Bu oyuncuların Bursaspor’da başarı sağlaması zor. Gelecek isimlerin çoğu hazırlık kampı bile geçirmedi. Bir de takıma adapte olmaları için belli bir zaman gerekecek. Ve… Bursaspor o zamana kadar hep cepten yemiş olacak.

Lig uzun bir maraton ama ipi baştan sıkı tutmanız gerek. Ve… Biz o treni kaçırdık. Yapılması gereken, en azından gençleri elde tutmak. Bu sezon tecrübe kazanmaları sağlayıp, seneye bizi Süper Lig’e gelecek seviyeye çıkmaları sağlamak en akılcı yol olur.

 
YORUM EKLE

banner19

banner8