ABD'den Rusya'ya şok tehdit!

Son haftalarda Türkiye ile yakınlaşma sinyalleri veren Rusya'ya ABD'den satır arasında inanılmaz bir tehdit geldi.    

ABD'den Rusya'ya şok tehdit!

Son haftalarda Türkiye ile yakınlaşma sinyalleri veren Rusya'ya ABD'den satır arasında inanılmaz bir tehdit geldi.


 

 Rusya- Türkiye arası buzların çözülmeye başladığı  bu dönemde, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby düzenlediği günlük basın toplantısında Rusya'ya cümle arasında inanılmaz bir tehditte bulundu.

Kirby, Rusya'nın Esed üzerindeki etkisini olumlu anlamda kullanması gerektiğini, aksi halde Suriye'deki savaşın daha uzun süreceğini ve bunun da mülteci sorununu daha da büyüteceğini söyledi.

DİKKAT ÇEKEN CÜMLE

“Bunu gizlemiyoruz. Daha önce bunu konuştuk. Rusya olumlu bir şekilde Esed üzerindeki etkisini kullanmazsa bunun kendileri ve bölge için sonuçları olacaktır" diyen Kirby'nin açıklamasının satır arasında bir cümle dikkat çekti.

Savaşın devam etmesi halinde daha çok teröristin geleceğini belirten Kirby,"Rusya da muhtemel terör unsurlarının ilgisini çekebilir" ifadesini kullandı.

DAEŞ, PKK, PYD gibi terör örgütleriyle içli dışlı olduğu bilinen ABD'den böyle bir açıklamanın gelmesi, Rusya'da da intihar saldırılarının (özellikle metrolarda) olma ihtimalini akıllara getirdi.

HEDEF TÜRKİYE-RUSYA YAKINLAŞMASI MI?

Kirby'nin terör tehdidinin, Türkiye ile Rusya arasında son haftalarda başlayan yakınlaşmanın iki gündür hız kazanmasının ardından gelmesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.
KAYNAK HABER7
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19