Belçika'da ırkçılık protestosu

Son dönemde artan ırkçılık ve islamofobiyi protesto etmek isteyen iki yüz kişilik bir grup, Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya gel

Belçika'da ırkçılık protestosu

Son dönemde artan ırkçılık ve islamofobiyi protesto etmek isteyen iki yüz kişilik bir grup, Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya geldi.


Belçika İslamofobi ile Mücadele Derneği (CCIB) tarafından Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Adalet Sarayı önünde düzenlenen gösteriye bazı siyasiler ve çok sayıda aktivist katıldı. "Artık yeter" sloganıyla bir araya gelen göstericiler, "Sessiz kalmak çözüm değil", "Nefret söylemine hayır", "Irkçılığı durdurun" yazılı pankart ve dövizlerle tepkilerini ortaya koydu. Gösteride okunan bildiride, son dönemde ırkçı ve İslamofobik saldırıya uğrayanların isimleri sayılarak "Yanlış zamanda yanlış yerde olmayan insanlar, nefret dolu insanların saldırılarına uğradı. Bunca saldırıdan sonra hükümetin sessiz kalması ya da hatalı söylemlerde bulunması kabul edilemez." denildi. Irkçı saldırıya uğrayanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından gösteri sona erdirildi. (AA)
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24