Belçika'da şiddetli soğuk alarmı 

Belçika’da 26 Şubat-8 Mart tarihleri arasında beklenen şiddetli soğuk nedeniyle “Sarı Kod” ile vatandaşlar uyarıldı.  Belçika

 Belçika'da şiddetli soğuk alarmı 
Belçika’da 26 Şubat-8 Mart tarihleri arasında beklenen şiddetli soğuk nedeniyle “Sarı Kod” ile vatandaşlar uyarıldı. 
Belçika’yı etkisi altına alması beklenen şiddetli soğuk ülkeyi alarma geçirdi. Hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşebileceği uyarısında bulunan yetkililer, donma riskine karşı insanları dikkatli olmaya çağırdı.
Brüksel Çevre Belediyelerinden Etterbeek Belediye Başkanı Vincent De Wolf, evsizler için radikal bir tedbire başvurdu. Wolf, sarı kod alarmı sona erene kadar belediye sınırlarında görülen evsizlerin, gerekirse polis zoruyla sığınma salonlarına getirilmesini içeren bir yönetmelik yayınladı. Vincent De Wolf, “Belediye Başkanının yasal olarak kamu güvenliğini garanti altına almak ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmesi hak ve sorumluluğudur” açıklamasında bulundu. Belediye Başkanı De Wolf, eksi 10 derece soğukta evsizlerin donma riski ile karşı karşıya kalacağını belirterek, “Bu şartlar altında evsizlerin belediyeye ait kurumlara transfer edilmeli ve sağlık kontrolleri için doktor gözetiminde geceyi geçirmeleri gerekiyor” dedi. Bu yönetmenliğin 8 Mart tarihine kadar geçerli olduğunu da belirten Wolf, hava şartlarındaki olumsuzluklar aynı şekilde devam ederse, yönetmeliğin uzatılacağını kaydetti. Öte yandan, Brüksel Belediyesi dondurucu soğukta dışarıda kalan mağdurlar için bir ihbar hattı yayınlayarak, evsiz insanlara yardım etmek isteyenlerin bu hattı aramalarını önerdi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24