DAEŞ, Suriye'de Rus hava üssünü vurdu

SURİYE’DE RUS ORDUSU TARAFINDAN KULLANILAN T4 ÜSSÜNDE GEÇTİĞİMİZ HAFTA YANMIŞ 4 HELİKOPTER VE 20 KAMYONUN UYDU FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI. SALDIRIYI TERÖR ÖRGÜTÜ DAEŞ’İN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İFADE EDİLDİ. (İHA/ŞAM-İHA)

DAEŞ, Suriye'de Rus hava üssünü vurdu
Suriye’de Rus ordusu tarafından kullanılan T4 üssünde geçtiğimiz hafta yanmış 4 helikopter ve 20 kamyonun uydu fotoğrafları yayınlandı. Saldırıyı terör örgütü DAEŞ’in gerçekleştirdiği ifade edildi. 

 

 

 

 

 
ABD merkezli küresel istihbarat ve araştırma kuruluşu Strafor, Suriye’nin antik kenti Palmira yakınlarında Rusya tarafından kullanılan T4 üssünde geçtiğimiz hafta yanmış 4 Rus helikopteri ile 20 kamyonun uydu fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda, üssün tahrip olduğu görülürken, saldırının terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirildiği bildirildi. Helikopter ile kamyonların kullanılamaz hale geldiği saldırıda ölü ya da yaralı olup olmadığını henüz bilinmiyor. Rus yanlısı kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, helikopterlerin hem Suriye hem de Rus hava kuvvetleri tarafından kullanıldığı kaydedilirken, Rusya tarafından olayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24