Ebola yüzünden toplamda 8 bin 153 kişi hayatını kaybetti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Batı Afrika ülkelerinde etkili olan Ebola salgını nedeniyle 8 bin 153 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Düny

Ebola yüzünden toplamda 8 bin 153 kişi hayatını kaybetti
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Batı Afrika ülkelerinde etkili olan Ebola salgını nedeniyle 8 bin 153 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü’nden yapılan son açıklamaya göre, Ebola nedeniyle 8 bin 153 kişi hayatını kaybetti. Uluslararası yardım kuruluşları, Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, gerçek sayının çok daha yüksek olduğunu savundu. Batı Afrika ülkelerinde birçok ölüm nedeninin Ebola olmasına rağmen istatistiklere yansıtılmadığı için sayının düşük kaydedildiği bildirildi. Sağlık organizasyonları tarafından salgının yaygın görüldüğü Sierra Leone, Liberya ve Gine’de 20 binden daha fazla kişide Ebola virüsünün tespit edildiği bildirildi.
Avrupa Birliği, UNICEF ve Dünya Gıda Programı gibi uluslararası kuruluşlar tarafından, bölgeye yapılan yardımların yeterli olmadığını bildirerek daha fazla yardım yapılması çağrısında bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24