En az 300 ceset bulunmuştu, fotoğrafları yayınlandı...

Meksika'da dehşete düşüren ölüm treylerinin fotoğrafları yayınlandı. Ülkede skandala yol açan treylerin içerisinde en az 300 terk edilm

En az 300 ceset bulunmuştu, fotoğrafları yayınlandı...

Meksika'da dehşete düşüren ölüm treylerinin fotoğrafları yayınlandı. Ülkede skandala yol açan treylerin içerisinde en az 300 terk edilmiş ceset bulunmuştu.


Meksika’da içerisinde 300’den fazla cesedin bulunduğu terk edilmiş treylerle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugünde cesetlerin bulunduğu Jalisco bölgesinin başsavcılığı sosyal medya hesabından treylerlerin içinden 3 farklı fotoğraf karesini paylaştı. Yayımlanan üç yeni fotoğrafta, Jalisco’da Adli Tıp Kurumuna sığmayan cesetleri içeren iki treyler görülüyor. Kutuların içinde düzinelerce siyah poşet yığılmış, istiflenmiş ve mühürlenmiş durumda. Fotoğraflardan birinde, cesetlerin bulunduğu siyah poşetlerin üstünde mavi kıyafetiyle yürüyüş yapan bir görevli de dikkat çekiyor. Jalisco Başsavcısı Marisela Gmez Cobos, cesetlerin Jalisco Adli Tıp Kurumundan geldiğini doğruladı. Cobos, “Savcılık cesetleri yasal açıdan korumakla sorumlu. Ancak depolama açısında sığınak yapmak, kurumun sorumluluğunda değildir” ifadelerini kullandı. Jalisco Valisi Jorge Aristteles Sandoval, 157 cesetle terk edilmiş treyler skandalı nedeniyle Jalisco Tıp Müdürü Luis Octavio Cotero'yu görevden almıştı. Cotero yaptığı açıklamada, devlet savcılığının cesetlerin treyler içinde terk edilmiş olarak bırakılmasının sorumluğunu üzerine aldı. Cotero, cesetleri düzenli bir şekilde insanlık dışı bırakmaması gerektiğini itiraf etti. Meksika’da dün ülkenin başkentine bağlı bir başsavcılığa ait kiralık konteynerde 157 ceset bulunmuştu. Bugün de Jalisco Adli Bilimler Enstitüsünün (IJCF) görevden alınan ve aleyhine dava açılan uzman yetkili Luis Octavio Cotero, ülkenin batısında da yüzden fazla cesetle terk edilmiş bir başka soğutmalı treylerin olduğunu, soğutmalı treylere koydukları cesetlerin toplam sayısının 300 olduğunu açıklamıştı.(İHA)
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24