Evlerine dönen sivillerden, Zeytin Dalı'na destek

Terör örgütü PYD/PKK'nın Tel Rıfat'tan zorla göç ettirdiği siviller, evlerine dönme umutları olan Zeytin Dalı Harekatı'na destek mesajlar

Evlerine dönen sivillerden, Zeytin Dalı'na destek
Terör örgütü PYD/PKK'nın Tel Rıfat'tan zorla göç ettirdiği siviller, evlerine dönme umutları olan Zeytin Dalı Harekatı'na destek mesajları verdi. 

Göstericilerden Ebu Ali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "PKK'nın Tel Rıfat'tan tehcir ettiği 250 bin sivilin yeniden yerlerine geri dönmesi için Türk askeri ve ÖSO'ya destek vermek için buradayız." dedi.

Ebu Ali, "İki yıldır yazın güneşinden kışın soğuğundan bizi korumayan çadırlarda yaşıyoruz. Gasbedilmiş evlerimize dönmek için Recep Tayyip Erdoğan'dan, Türk ordusu ve ÖSO'dan  Tel Rıfat'ı da kurtarmak için bir cephe açmasını talep ediyoruz." ifadesini kullandı.

Bir başka gösterici Ömer el Sin de, "Rusya destekli PKK'nın saldırıları ve teröründen dolayı topraklarımızdan edildik. Bizi evlerimize geri getirecek topraklarımıza kavuşturacak ÖSO ile Türk ordusunun tüm askeri operasyonlarını destekliyoruz." şeklinde konuştu.

Sin, evlerine dönene kadar şehit vermeye, eylem yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Yaklaşık 2 bin sivilin katıldığı gösteride yaşlı kadınların saçlarına zeytin dalından taç takması, çocukların Türk bayrakları taşıması dikkati çekti.

Afrin içinden çıkan terörist unsurlar, 2016'nın başında Afrin'in güneydoğusundaki Tel Rıfat ilçesi ve civarından 250 bin  sivili göçe zorlamıştı.

Tel Rıfatlı siviller, Fırat Kalkanı bölgesine komşu, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesine sığınmıştı.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24