Fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa'yı bastı!

Son zamanlarda gittikçe artan Mescid-i Aksa baskınlarına bir yenisi eklendi. Fanatik Yahudiler, İsrail istihbarat görevlilerinin eşliğinde Me

Fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa'yı bastı!

Son zamanlarda gittikçe artan Mescid-i Aksa baskınlarına bir yenisi eklendi. Fanatik Yahudiler, İsrail istihbarat görevlilerinin eşliğinde Mescid-i Aksa’yı bastı.


Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs’in yaptığı yazılı açıklamaya göre, onlarca fanatik Yahudi, İsrail polisinin refakatinde Mescid-i Aksa’nın güneybatıdaki Fas (El-Meğribe) kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi. Firas Dibs yaptığı açıklamada, içlerinde 7 İsrail istihbarat görevlisinin de bulunduğu 82 fanatik Yahudi Harem-i Şerif’e baskın düzenledi. Bununla da yetinmeyen Yahudiler doğu bölgesinde bulunan Er-Rahme kapısına gelerek burada Talmudik ayinleri düzenledi. Ayinin ardından Harem-i Şerif’in Silsile kapısından İsrail polisi eşliğinde çıkan Yahudi grup, önceki gece sosyal medya hesaplarından Mescid-i Aksa’ya baskın için çağrıda bulunmuş, inançlarına göre “Slihhot (Tövbe)” duası ayininin düzenleme vakti geldiğini vurgulamıştı. Bölgede gerginliği tırmandıran ve Filistinliler ile İsrail askerlerinin çatışmasına sebep olan Mescid-i Aksa baskınları, son zamanlarda sıklıkla meydana geliyor. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24