FETÖ'nün Filipinler'deki okulları faaliyette

Tüm dünyada yavaş yavaş etkinliğini yitiren FETÖ’nün son kalelerinden biri Filipinler. TİKA'nın Filipinler Koordinatörü Baktır, "FETÖ

FETÖ'nün Filipinler'deki okulları faaliyette

Tüm dünyada yavaş yavaş etkinliğini yitiren FETÖ’nün son kalelerinden biri Filipinler. TİKA'nın Filipinler Koordinatörü Baktır, "FETÖ'nün Mindanao Adası'ndaki Zamboanga bölgesinde okullarının olduğunu biliyoruz. Burası yatılı ve çok sıkı duvarlarla örülü, korunan bir okul." dedi.


Başkent Manila ve Zamboanga bölgesindeki ilk ve orta düzeyindeki okullarda faaliyetlerini sürdüren FETÖ/PDY, politikacıların çocuklarını mercek altına alarak bölgede hakimiyet sağlamayı planlıyor. Çembere aldığı politikacıların çocuklarına burs ve benzeri imkanlar sağlayarak bünyesine yeni üyeler kazandırmaya çalışan terör örgütü, sıkı bir korumayla faaliyetlerine devam ediyor.

"ÇOK SIKI DUVARLARLA ÖRÜLÜ, KORUNAN BİR OKUL"


FETÖ'nün Filipinler'de iki ayrı noktada faaliyetlerini sürdürdüğünü vurgulayan Baktır, şöyle devam etti; "Maalesef FETÖ konusunda duymak istediğimiz haberleri veremiyoruz. Malum terör örgütü halen burada varlığını sürdürüyor. Başkent Manila'da uluslararası nitelikte ilk, orta ve lise bölümünde eğitim adı altında faaliyetlerini sürdüren bir okulları var. Diğer bir okullarının da Mindanao Adası'ndaki Zamboanga bölgesinde olduğunu biliyoruz. Burası yatılı okul ve çok sıkı duvarlarla örülü, korunan bir okul."


"HEDEFLERİNDE POLİTİKACILARIN ÇOCUKLARI VAR"


Filipinli devlet yöneticilerine, FETÖ'nün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu her fırsatta anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Baktır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Nasıl bir tehlike içerdiklerini, bize nasıl zarar verdiklerini, onlara da nasıl zarar verebileceklerini anlatmaya çalışıyoruz. FETÖ'nün hedefinde özellikle politikacıların çocukları var. Özellikle politikacıların çocuklarına ulaşarak, onlara imkan ve burslar sağlayarak öğrenci almaya devam ediyorlar." (AA)
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24