'Google ABD'nin gizli silahını deşifre etti'

ABD'nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni nesil casus uçağı Google Earth'e yakalandı! Henüz iddia boyutundaki görüntüler ABD b

'Google ABD'nin gizli silahını deşifre etti'

ABD'nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni nesil casus uçağı Google Earth'e yakalandı! Henüz iddia boyutundaki görüntüler ABD basınında geniş yer buldu.

 • Dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı casus uçağı Kara Kuş geri dönüyor! Ses hızının 3 katına ulaşabilen SR-71'in yeni modelinin prototipi Boeing tarafından geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarılmıştı. Ancak ABD'nin yeni casus uçağının neye benzeyeceği hakkında bu prototip dışında fikir verebilecek bir şey bulunmuyordu.
  Google Earth'ten elde edilen bu görüntüler ABD'nin gözlerden uzak tutumaya çalıştığı yeni nesil casus uçağına ait ilk görseller olabilir. ABD basınında yer alan iddiaya göre, kullanıcılar tarafından fark edilen bu görüntü 6 bin 100 km hıza ulaşabilen yeni nesil causus uçağına ait olabilir.

 • Ancak bu Google Earth sayesinde ortaya çıkan ilk gizem değil! Komünist Parti'nin sıkı kontrolü altında dış dünya ile neredeyse bağlantı kurmadan yoluna devam eden Kuzey Kore'nin sır gibi sakladığı yerleşke teknolojiye yenik düşmüştü.  Ülkenin lideri Kim Jong Un'un 'gizli cenneti' olarak da anılan, özel hayatını kapalı kapılar arkasında yaşadığı tesis uydu fotoğrafları ile gözler önüne serildi.

   

 • Söz konusu tesis, Kuzey Kore liderinin NBA yıldızı Dennis Rodman'ı 2013 yılında konuk etmesi ile gündeme gelmişti.

 • Uydu fotoğraflarına bakılırsa bir adet su parkına ev sahipliği yapan tesiste, voleybol, basketbol ve futbol sahaları da bulunuyor.
 • Rodman, Kuzey Kore'den ülkesine döndükten sonra burada geçirdiği zamanı "Hawaii veya Ibiza gibi bir yer ancak bu yer sadece size ait" sözleri ile açıklamıştı. 
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24