Hollanda'da cami kapısına kafası kesik insan astılar

Aşırı sağcı "Rechts in Verzet" hareketi mensupları, başkent Amsterdam'daki Emir Sultan camisinin giriş kapısına kafası

Hollanda'da cami kapısına kafası kesik insan astılar

Aşırı sağcı "Rechts in Verzet" hareketi mensupları, başkent Amsterdam'daki Emir Sultan camisinin giriş kapısına kafası kesilmiş bir insan maketi bırakarak, İslamofobik ifadeler içeren yazı astı.


Hollanda'da, aşırı sağcı "Rechts in Verzet" (Sağ  direnişte) hareketi mensubu bir grup, Amsterdam'da Emir Sultan Camisi'nin giriş  kapısına kafası kesilmiş bir insan maketi bırakarak, İslamofobik ve ırkçı  ifadeler içeren yazı astı.

Eylemi üstlenen Rechts in Verzet, Diyanet Vakfına bağlı camiye astığı,  "İslam durdurulmalı. Amsterdam'ın kuzeyinde Erdoğan'a bağlı mega diyanet camisi  istemiyoruz" ifadelerinin yer aldığı yazının fotoğrafı ile birlikte sosyal medyadan "kafa kesmek" yazısını paylaştı.

Emir Sultan Camisi Başkanı Kamber Şener, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, yapılan bu eylemle Müslümanların korkutulmaya çalışıldığını, eylemi  şiddetle kınadıklarını söyledi.

Camide ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını belirten Şener,   herkesi tahriklere kapılmamaları yönünde uyardıklarını kaydetti.

Telefonda görüştüğü Amsterdam Belediye Başkanı Jozias van Aartsen'in kendilerine destek verdiğini ifade eden Şener, polise şikayette bulunduklarını ve soruşturma başlatıldığını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24