İhvan üyeleri için yakalama emri...

Mısır Başsavcılığı, İhvan Başkanı Muhammed Bedii, yardımcısı Hayrat Şatır ve teşkilat üyelerinin tamamı hakkında yakalama emri çıkard

İhvan üyeleri için yakalama emri...
Mısır Başsavcılığı, İhvan Başkanı Muhammed Bedii, yardımcısı Hayrat Şatır ve teşkilat üyelerinin tamamı hakkında yakalama emri çıkardı.

 Mısır Başsavcılığı, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Başkanı Muhammed Bedii, yardımcısı Hayrat Şatır ve teşkilat üyelerinin tamamı hakkında "şidete teşvik etme" suçlamasıyla yakalama emri çıkardı.

Beyumi, Tura Cezaevi'ne götürüldü

Bu arada gözaltına alınan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Başkanı Muhammed Said el-Katatani ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Başkan Yardımcısı Reşad Beyumi, başkent Kahire'deki Tura cezaevine götürüldü.

Mısır resmi haber ajansının (MENA) haberine göre, dün akşam gözaltına alınan Katani ile Beyumi'nin başkent Kahire'deki Tura cezaevine nakledildi.

En-Nas kanalında sunuculuk yapan Halid Abdullah ile  Mısır 25 kanalında sunuculuk yapan İhvan mensubu Nureddin Abdulhafız da gözaltına alındı.

Muhammed Mursi'nin et-Tecemmu el-Hamis bölgesinde orduya ait bir binada tutulduğu ancak olası bir saldırıya karşı yerinin açıklanmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2013, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24