Irak'ta Bombalı Saldırılar: 29 Ölü, 69 Yaralı

Irak’ın çeşitli kentlerinde çoğu eş zamanlı düzenlenen bombalı saldırılarda 29 kişi öldü, 69 kişi yaralandı.

Irak'ta Bombalı Saldırılar: 29 Ölü, 69 Yaralı
Irak’ın çeşitli kentlerinde çoğu eş zamanlı düzenlenen bombalı saldırılarda 29 kişi öldü, 69 kişi yaralandı.

 Irak’ın çeşitli kentlerinde çoğu eş zamanlı bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda 29 kişi öldü, 69 kişi de yaralandı.

Güvenlik ve sağlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Bağdat’ın Zafaraniye semtinde askeri kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, saldırganın yanı sıra 1'i polis 5 kişi öldü, 5’i polis 13 kişi yaralandı.

Kerkük kentinde beş ayrı noktaya düzenlenen bombalı saldırılarda da 7 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Hadise kentinde ise askeri kontrol noktasına düzenlenen silahlı saldırıda 1'i yarbay 4 asker hayatını kaybetti.

Diyala kentine bağlı Mikdadiye kasabasında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 12 kişinin öldüğü, 21 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Musul’un doğusunda Faysaliye bölgesinde park halindeki bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 5 kişi, Hüseyniye bölgesinde meydana gelen patlamada ise 10 kişi yaralandı.

Felluce kentinin Amiriye bölgesinde bir evin önüne yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

Polisin patlamaların meydana geldiği bölgelerde güvenlik kordonu oluşturduğu ve yaralıların hastanelere kaldırıldığı ifade edildi.

Enbar'da bugün polis birimlerine yönelik bombalı saldırılarda 7 polis ölmüş, 12 kişi hayatını kaybetmişti. Kerkük ve Selahaddin kentlerinde meydana gelen bombalı saldırılarda ise 32 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2013, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19