İtalya'da PKK operasyonu

Bölücü terör örgütü YPG/PKK’ya bir darbe de İtalya’dan. Terörle mücadele ekiplerinin İtalya’nın batısındaki Sardinya’da bir ö

İtalya'da PKK operasyonu

Bölücü terör örgütü YPG/PKK’ya bir darbe de İtalya’dan. Terörle mücadele ekiplerinin İtalya’nın batısındaki Sardinya’da bir örgüt evine baskın yaptı.


Terör örgütü YGP/PKK’ya mensup olduğu öğrenilen 3 kişinin pasaportuna da el konuldu. İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ülkenin batısındaki Sardinya adasında polisin terörle mücadele biriminin "yurt dışındaki savaş faaliyetleri" kapsamında yürüttüğü operasyon çerçevesinde terör örgütü YPG/PKK mensubu olduğu tespit edilen bir İtalyan yabancı savaşçı ile diğer iki İtalyan'ın evlerinde arama yapıldı. Polisin kıskaca aldığı üç kişinin Sardinya adasının orta kısmındaki Nuoro ile güneyindeki Cagliari'de ikamet ettiği belirlendi. Bu üç kişiden YPG/PKK mensubu olduğu netleşen Pierluigi Caria isimli teröristin ise yakın zamanda Irak'a oradan da Suriye'ye gideceği tespit edildi. Bu nedenle örgüt mensubu Caria'nın pasaportuna Cagliari Mafyayla Mücadele Müdürlüğünce önleyici tedbir kapsamında el konuldu.


İKİ TERÖRİST BİR FOTOĞRAFTAN TESPİT EDİLDİ


Üç kişiye karşı yürütülen soruşturmanın iki YPG/PKK örgüt mensubunun bulunduğu bir fotoğrafın yayılmasının ardından başlatıldığı öğrenildi. Fotoğrafta, yüzleri yarı kapalı şekilde bulunan ve kamuflaj kıyafetleri giyen iki örgüt mensubundan birinin kalaşnikof silahı taşıdığı, diğerinin ise sol yumruğu havada şekilde görüldüğü bilgisi paylaşıldı. Kimlik tespitinin, fotoğrafta örgüt mensuplarının arkalarında bulunan Fransa Bretonya'da bulunan sözde "faşizm karşıtı" bir örgüte ait bayrak ile Sardinya bayrağından yola çıkılarak yapıldığı aktarıldı. (AA)
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24