Kanser riskli bina boşaltıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te 900 öğrencinin öğrenim gördüğü lise, kanser içeren amyant bulunduğu için boşaltıldı.  Paris’in

Kanser riskli bina boşaltıldı
Fransa'nın başkenti Paris'te 900 öğrencinin öğrenim gördüğü lise, kanser içeren amyant bulunduğu için boşaltıldı. 
Paris’in banliyösü Villeneuve-sur-Roi'daki Georges-Brassens Lisesi, öğrencilerin sağlığı açısından sakıncalı bulunduğu için kapatıldı. 900 öğrenci çevredeki diğer okullara yerleştirildi. Bölge sağlık müdürlüğü ekiplerinin kanserojen içerdiğini tespit ettikleri asbest ve amyant yalıtım maddelerinin kullanıldığı lise binasının sağlık açısından tehlikeli olduğu daha önce tespit edilmiş olmasına rağmen kullanılmaya devam edildiği öğrenildi. Öğrencilerin, bilgisayar dersleri için kullandıkları bölümde aşırı derecede asbest oranının tespit edilmesi üzerine lisede görev yapan öğretmenlerin derslere girmek istememeleri üzerine, lisenin kapatılıp öğrencilerin de başka bir okula gönderilmesinin kararlaştırıldığı açıklandı.
Lisenin bulunduğu Villeneuve-sur-Roi Belediyesinin, asbest ve amyantı temizletmek amacıyla belediyenin yeterli bütçesi bulunmadığı için öğrencilerin sakıncalı olduğu bilinmesine rağmen okulda eğitime devam etmelerine göz yumulduğu kaydedildi. 900 öğrencinin komşu banliyö Vitry-Sur-Seine’deki Gustave-Monod Kolejine yerleştirmeye karar verildiği duyuruldu. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24