Kassam Tugaylarının 3 lideri öldürüldü

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, önde gelen liderlerinden el-Attar, Ebu Şemmale ve Berhum'un İsrail'in düzenlediği saldır

Kassam Tugaylarının 3 lideri öldürüldü
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, önde gelen liderlerinden el-Attar, Ebu Şemmale ve Berhum'un İsrail'in düzenlediği saldırıda hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in düzenlediği saldırıda 3 liderinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, "Kassam Tugayları, Filistin halkı ve İslam ümmeti için liderlerinin kanını akıtmıştır" denildi.

 

Açıklamada, hayatını kaybeden liderlerin isimleri Raid el-Attar, Muhammed Ebu Şemmale ve Muhammed Berhum olarak açıklandı.

 

AA muhabirinin Hamas'a yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre de Kassam Tugayları liderleri, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin Tel es-Sultan bölgesinde bir eve düzenlenen saldırıda yaşamını yitirdi.

 

Saldırıda 4 Filistinlinin daha hayatını kaybettiğini, 45 kişinin de yaralandığını aktaran kaynaklar, söz konusu evin, 9 füzeyle hedef alındığını ve tamamıyla yıkıldığını kaydetti.

 

Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra da İsrail savaş uçaklarının, Tel es-Sultan bölgesindeki bir evi füzelerle vurduğunu ve saldırıda 2'si yaşlı 7 kişinin öldüğünü, 40'tan fazla kişinin de yaralandığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24