Korkutan deprem! 2 ölü 241 yaralı

İran'da 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyük panik yaşanmasına sebep olan depremde 2 kişi hayatını kaybederken 241 kişi de yar

Korkutan deprem! 2 ölü 241 yaralı

İran'da 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyük panik yaşanmasına sebep olan depremde 2 kişi hayatını kaybederken 241 kişi de yaralandı. 


İran Acil Müdahale Kurumundan yapılan açıklamada, İran'ın Kirmanşah eyaletine bağlı Tazeabad ilçesinde meydana gelen depremde, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 241 kişinin yaralandığı belirtildi. Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezi ise büyüklüğü 5,9 olarak ölçülen depremin yerin 8 kilometre derinliğinde oluştuğunu açıkladı. İran devlet televizyonunda yayınlanan haberde, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri'nin konuya ilişkin yetkililerden bilgi aldığı ve halkın ihtiyaçlarının karşılanması için Acil Müdahale Kurumuna talimat verdiği belirtildi. Bu kapsamda, 41 arama-kurtarma ekibinin bölgede çalışma yaptığı aktarıldı. Haberde, depremin Batı Azerbaycan ve Kürdistan eyaletinde de hissedildiği, vatandaşların geceyi dışarıda geçirdiği bildirildi. Öte yandan depremin, Irak'ın başkenti Bağdat, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yer alan Halepçe, Süleymaniye ve Erbil kentlerinde de hissedildiği bildirildi. Irak-İran sınırında, 12 Kasım 2017'de meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde İran'ın Kirmanşah eyaletinde 620 kişi hayatını kaybetmişti. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24