Kudüslü çocuklar bu bayram da unutulmadı

Yaklaşan Kurban Bayramı ile çocukları da bayramlık heyecanı sardı. Mirasımız Derneği de Kurban Bayramı öncesi Kudüs'te 2 bin 850 çocu

Kudüslü çocuklar bu bayram da unutulmadı

Yaklaşan Kurban Bayramı ile çocukları da bayramlık heyecanı sardı. Mirasımız Derneği de Kurban Bayramı öncesi Kudüs'te 2 bin 850 çocuğa bayramlık kıyafet hediye ederek çocukların heyecanına ortak oldu.


Kimse buruk bir bayram geçirmesin diye Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma (Mirasımız) Derneği, Kurban Bayramı dolayısıyla Kudüs'te, 2 bin 850 çocuğa kıyafet, ailelere de kumanya yardımında bulundu. Mirasımız Derneği'nin yaptığı açıklamada, hayırseverlerin bağışlarıyla çalışmalarını yürüten derneğin, bu yıl "Kurbanım Kudüs'e" sloganıyla çalışmalar gerçekleştirdiği ifade edildi. Çocuklara bayramlık kıyafet, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Kudüslü ailelere de kumanya kolisi dağıtıldığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi; "Her bayram Kudüs'te yüzlerce çocuğu giydiren Mirasımız Derneği, Kurban Bayramı öncesi 2 bin 850 çocuğa bayramlıklarını teslim etti. Şu ana kadar ilk kez bin 650 aileye kumanya kolisi dağıtıldı. Bayram sonuna kadar 10 bin aileye kumanya dağıtılması hedefleniyor." Bayramlıklarına kavuşan Kudüslü çocuklar, hediyeler gönderenlere teşekkür ederek, "Biz Türkiye'yi çok seviyoruz, iyi ki varsınız. Türkiye, bizim kalbimizde." şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24