Mahmud Abbas: İsrail'e buradan meydan okuyorum, bana sınırlarını göstersin!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İstanbul’daki İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi'nde konuştu. Kudüs bizim kı

Mahmud Abbas: İsrail'e buradan meydan okuyorum, bana sınırlarını göstersin!
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İstanbul’daki İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi'nde konuştu. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir diyen Abbas, “Yahudilerin meşruiyetleri var, bizim de var. İsrail’in yönetimi var, nüfusu var ama sınırları yok. Sınırları olmayan İsrail nasıl devlet olarak tanınır. İsrail’e buradan meydan okuyorum, bana sınırlarını göstersin” şekline konuştu.

İSRAİL'E MEYDAN OKUYORUM!

Uluslararası örgütlerle ilgili bir anlaşma yaptık, bazı uluslararası teşkilatlara üye olmayı kabul ettik, ABD bu anlaşmayı bozdu bize bozuyoruz.

İsrail'i kim koruyor ve uluslararası hukuka pervasızca saldıran tavırları karşında onu koruyan kim?

Biz kendi toprağımızdayız. Yahudilerin meşruiyetleri var, bizim de var. İsrail'in yönetimi var, nüfusu var ama sınırları yok. Sınırları olmayan İsrail nasıl devlet olarak tanınır. İsrail'e buradan meydan okuyorum, bana sınırlarını göstersin.

"ABD ARABULUCULUK KONUSUNDA VASFINI YİTİRMİŞTİR"

Kudüs Filistin'in başkenti olmazsa bölgeye barış ve istikrar gelmez.

BM nezdinde uluslararası mekanizma kurmaya çağırıyoruz. ABD arabuluculuk konusunda vasfını yitirmiştir.

ABD'yi büyük elçiliklerini Kudüs'e taşımamaları konusunda uyarıyoruz, çünkü buda açık bir ihlaldir.

Bizi tanıyan devlet sayısı İsrail'i tanıyan devlet sayısında daha fazla. Bizimle İsrail arasında anlaşma var, Riayet etmezlerse biz de geçersiz sayarız. İsrail'e biz işgal altındayız; altyapı, eğitim, sağlık her şeyi siz yapın diyeceğiz, İsrail başka türlü anlamıyor.

Bir yüzyıldan beri büyük zulme haksızlığa maruz kaldınız. Ama başımız dik, zafere olana inancımızla durmayacağız, Allah şahittir. İki devletli çözümün hayata gerilmesini zamanı gelmiştir. İbadet özgürlüğünü Cenab-ı Allah vermiştir. Herkese ibadet hakkı vereceğiz.

 
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24