Merkel'den idlib çağrısı  

Almanya’nın RTL/n-tv televizyonuyla röportaj yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'nin İdlib ilindeki gelişmelere ve rejimin olası

Merkel'den idlib çağrısı  

Almanya’nın RTL/n-tv televizyonuyla röportaj yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'nin İdlib ilindeki gelişmelere ve rejimin olası bir taarruzuna değindi.


İdlib'de insani bir felaketin yaşanmasından kaçınılması çağrısında bulunan Almanya Başbakanı, esas olanın aşırılarla mücadele olduğunu ancak sivillerin de korunması gerektiğini dile getirdi. Angela Merkel olası operasyon ve halkın korunması hususunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştüğünü sözlerine ekledi. Alman Haber Ajansı’nın bir bölümünü yayınladığı röportajda Türk ekonomisinin sağlıklı gelişmesinin Almanya'nın stratejik çıkarına olduğunu vurgulayan Merkel, "Türkiye'nin zayıflamasına yol açacak bir harekette bulunursak kendi çıkarlarımıza uygun hareket etmiş olmayız.'' dedi. Türk-Alman ilişkileri için ''Her zaman siyah ya da beyaz düşünemeyiz. Gerçek bu.'' yorumunu yapan Merkel, Almanya'da 3 milyon Türk'ün yaşadığını ve bu nedenle iki ülkenin özel bir bağ ile birbirine bağlı olduğunu kaydetti. (AA)
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24