Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağı kayboldu

PARİS-KAHİRE SEFERİNİ GERÇEKLEŞTİREN MISIR HAVAYOLLARI'NA AİT 56 YOLCULU UÇAK, MISIR HAVA SAHASINA GİRDİKTEN 16 KİLOMETRE SONRA KAYBOLDU. (MOR ÇİZGİNİN BİTTİĞİ YERDE RADARDAN ÇIKMIŞTIR) (İHA/KAHİRE-İHA)

Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağı kayboldu
 Paris-Kahire seferini gerçekleştiren Mısır Havayolları'na ait 56 yolculu uçak, Mısır hava sahasına girdikten 16 kilometre sonra kayboldu.

 

 

 
Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitmek üzere Paris’ten havalanan MS804 sefer sayılı Mısır Havayolları'na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı henüz belirlenemeyen bir nedenle Mısır hava sahasına girdikten 16 kilometre sonra radardan çıktı. Uçakta İngiliz, Belçikalı, Cezayirli, Sudanlı, Çadlı ve Portekizli, 30 Mısırlı, 15 Fransız olmak üzere 56 yolcu ve 10 mürettebatın bulunduğu bildirildi. Paris’te bulunan Charles de Gaulle Havalimanı’ndan TSİ 00.09’da kalkış yaptığı kaydedilen uçağın radardan çıktığı sıralarda 37 bin feette uçtuğu ifade edildi. Uçakla irtibatın kaybolmadan yaklaşık 10 dakika önce TSİ 03.45 sıralarında kesildiği açıklandı. Uçağın Akdeniz’e düşmüş olabileceği belirtilerek, bölgede arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığı aktarıldı.
Mısır Başbakanı Şerif İsmail’in, başkent Kahire’deki havalimanına geldiği kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8