Öğretmenin dövdüğü çocuk hayatını kaybetti

Bangladeş’in Maymansing şehrinde özel bir kursta eğitim gören 10 yaşındaki öğrenci, eğitmeninin uyguladığı şiddet sebebiyle hayatını k

Öğretmenin dövdüğü çocuk hayatını kaybetti
Bangladeş’in Maymansing şehrinde özel bir kursta eğitim gören 10 yaşındaki öğrenci, eğitmeninin uyguladığı şiddet sebebiyle hayatını kaybetti. 
Edinilen bilgiye göre, 10 yaşında olan Tawhidul İslam, kendisine verilen ödevi tamamlayamadığı için öğretmen Aminul İslam tarafından sopayla dövüldü. Hastaneye götürülerek muayene edilen Tawhidul’un doktoru, çocuğun kaburgalarının kırıldığını belirtti. Kurs yetkilileri ise, Tawhidul’un ailesine bildirmeden çocuğu hastanede tedavi ettirmeye çalıştı. Ancak zaman geçtikçe Tawhidul daha kötü hale geldi ve ailesine bildirildi. Bu arada, Tawhidul, Maymansing’den daha iyi tedavi için başkent Dakka’ya götürüldü. Hastahanede daha da kötüleşen Tawhidul Pazartesi gecesi Dakka Göğüs Hastanesinde hayatını kaybetti. Hastaneye gelen anne ve baba, hastanede çocuklarının öldüğünü görünce fenalık geçirdi. Maymansing polisi, şüpheli eğitmeni gözaltına alırken, Tawhidul’un babası Kayis Mia olayla ilgili olarak öğretmen Aminul İslam’a dava açtı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19