PKK Kürt siyasetçileri katlediyor

Sözde Kürt haklarını savunan PYD/PKK terör örgütü Suriye’de kendisine muhalefet eden 52 Kürt siyasetçiyi katletti. Irak K

PKK Kürt siyasetçileri katlediyor

Sözde Kürt haklarını savunan PYD/PKK terör örgütü Suriye’de kendisine muhalefet eden 52 Kürt siyasetçiyi katletti.


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Erbil merkezli Basnews, terör örgütü PYD/PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki ihlallerine ilişkin Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) tarafından hazırlanan raporu yayınladı. Raporda; 2011-2016 yıllarında terör örgütü PKK’nın kontörlünde olan Suriye’nin Kuzey’indeki bölgelerde muhalif olan Kürt siyasetçilerin kaçırılıp zindanlarda işkence ile öldürüldüğü belirtildi. Terör örgütünün Kürt siyasetçileri kaçırıp öldürme furyasının ilk olarak Suriye'nin Haseke vilayetine bağlı Kamışlı ilçesinde başladığı bu saldırıda 2011 yılında bağımsız siyasetçi Meşal Temo'nun hedef alındığı ifade edildi.

KÜRT SİYASETÇİLER HALA ZİNDANLARDA

Açıklanan rapora göre Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (S-KDP) Üyesi Kave Azizi, "35 üst düzey siyasetçi hâlâ zindanlarda alıkonulmaya devam ediyor. PYD tarafından 20 büromuz yakıldı. Bazı büroların 4 defa yakıldığı da oldu." Şeklinde konuştu. ENKS Üyesi Şervan Hacı ise, PYD/PKK'nın IKBY'de Suriyeli Peşmergeler olarak görev yapan ailelere, çocuklarının Suriye'ye dönmemesi ve Peşmerge saflarını bırakmaması halinde bir hafta içinde Suriye'yi terk etmeleri tehdidinde bulunduğunu söyledi. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24