Selfie çekmeye çalışıyordu, yerle bir etti!

Rusya'da bir galeride selfie çekmeye çalışan dört kadın, üzerinde Salvador Dali ve Francisco Goya'nın tablolarının bulunduğu devirdi. Kad

Selfie çekmeye çalışıyordu, yerle bir etti!

Rusya'da bir galeride selfie çekmeye çalışan dört kadın, üzerinde Salvador Dali ve Francisco Goya'nın tablolarının bulunduğu devirdi. Kadınlarda herhangi bir yaralanma olmazken tablolar büyük zarar gördü.


Olay, 27 Ekim tarihinde Rusya''nın Yekaterinburg şehrinde gerçekleşti.  International Arts Center Main Avenue galerisinde sergilenen resimleri inceleyen ziyaretçiler büyük bir gürültü ile panikledi. Gürültünün sebebinin ise dört kadının selfie çekmeye çalışırken resimlerin asılı olduğu bir duvarı yıkmaları olduğu anlaşıldı. Devrilen duvarda İspanyol ressamlar Salvador Dali ve Francisco Goya'nın tabloları bulunuyordu. Dört kadın kazada herhangi bir zarar görmedi ancak Dali ve Goya'nın tabloları zarar gördü. Rus haber ajansı TASS’a konuşan bir galeri çalışanı, Goya’nın tablosunun çerçeve ve camının kırıldığını, Dali’nin tablosunun ise çerçeve ve koruyucu cam dışında kendisinin de hasar gördüğünü belirtti. Konuyla ilgili soruşturma başlatılsa da bir ceza verilmesi beklenmiyor. (webtekno)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24