Tarım Bakanı da baskınlara katıldı!

İsrail tarafından işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’ya sık sık baskın düzenleyen fanatik Yah

Tarım Bakanı da baskınlara katıldı!

İsrail tarafından işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’ya sık sık baskın düzenleyen fanatik Yahudilere İsrail Tarım bakanı Uri Ariel de katıldı.


Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım Bakanı Uri Ariel ve beraberindeki bir grup fanatik Yahudi, İsrail polisi eşliğinde Harem-i Şerif'e girdi. Mescid-i Aksa'nın avlusunda dolaşan bakan ve beraberindekilerin daha sonra Harem-i Şerif'ten ayrıldığı ifade edildi., Açıklamada ayrıca bugün Aksa'ya baskın düzenleyen fanatik Yahudilerin sayısının 53 olduğu kaydedildi. İsrail hükümet koalisyonundaki Yahudi Evi Partisi’nden bakan olan Ariel, 9 Eylül'de de Harem-i Şerif’e baskın düzenlemişti.

Filistin yönetiminden kınama


Uri Ariel'in Mescid-i Aksa baskınına Filistin yönetiminden kınama geldi. Filistin Hükümeti Sözcüsü Yusud el-Mahmud, yaptığı yazılı açıklamada, İsrailli bakanın beraberindeki Yahudi yerleşimcilerle bugün Aksa'ya gerçekleştirdiği baskını kınayarak, "Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlar, İsrail'in garip ve kabul edilemez dini bir savaşla bölgeyi ateşe verme planının bir parçası." ifadesini kullandı. Fanatik Yahudilerin Aksa’ya baskın düzenlemesi, bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile İsrail polisi arasında arbedeye neden oluyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor. (DHA)
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24