Trump Kanada'yı da gözden çıkardı!

Son zamanlarda Twitter’dan yaptığı açıklamalarla pek çok ülke ile ilişkilerini kopma noktasına getiren Amerika Birleşik Devletleri Başk

Trump Kanada'yı da gözden çıkardı!

Son zamanlarda Twitter’dan yaptığı açıklamalarla pek çok ülke ile ilişkilerini kopma noktasına getiren Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kanada’yı da gözden çıkardı.


ABD Başkanı Trump, Kanada’yı yeni NAFTA (Kuzey Amerika Serbest Ticaret) Anlaşması’na dahil etmeye gerek olmadığını söyledi. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kanada’yı yeni NAFTA Anlaşması'na dahil etmeye gerek yok. On yıllar süren istismarın ardından Amerika için adil bir anlaşmaya varmazsak, Kanada anlaşmanın dışında kalacak” ifadelerini kullandı. Kongrenin müzakerelere müdahale edilmemesi gerektiğini söyleyen Trump, “Aksi takdirde NAFTA’yı tamamen iptal ederim. Bu şekilde bizim için çok daha iyi olur” dedi. Eski ABD Başkan Bill Clinton döneminde imzalanan Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nın yeniden düzenlenmesine karşı çıkan Kanada, Trump’ın ticaret tehditlerine karşı 24 yıl önce imzalanan anlaşmanın aynı şekilde devam etmesinden yana tavrını sürdürüyor. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24