Trump, Kanada'yı tehdit etti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Türkiye, Rusya ve Çin'den sonra şimdi de Kanada'yla ilişkileri koparma raddesine geldi.  D

Trump, Kanada'yı tehdit etti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Türkiye, Rusya ve Çin'den sonra şimdi de Kanada'yla ilişkileri koparma raddesine geldi.  Dünya devlerine saldırmaktan vazgeçmeyen Trump, Kanada ile ticaret müzakerelerinin gergin geçtiğini vurgulayarak, “Eğer müzakereler işe yaramazsa bu bizim ülkemiz için iyi olur ama Kanada için olmaz” dedi.


Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ile Beyaz Saray'da bir araya gelen ABD Başkanı Trump, görüşmelerinden önce Oval Ofis'te basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Trump, ABD ve Kanada heyetleri arasında bugün başlayan ticaret müzakerelerinin “gergin” geçtiğini ifade ederken, ülkesinin Kanada ile anlaşma sağlanamaması durumunda zarar görmeyeceğini savundu. Kanada’nın ise anlaşmaya varılmazsa çok şey kaybedeceğini vurgulayan Trump, “Eğer müzakereler işe yaramazsa bu bizim ülkemiz için iyi olur ama Kanada için olmaz.” şeklinde konuştu. ABD, Kanada ve Meksika arasında 24 yıl önce yürürlüğe giren Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nı (NAFTA) bir kez daha “çok aptal bir anlaşma” olarak niteleyen Trump, geçen yıl yeniden müzakereye açtığı anlaşmanın yeni versiyonunun Kanada’yı kapsamamasının mümkün olduğunu belirtmişti. (AA)
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24