'Üçlü Zirve' yarın Tahran'da

Suriye'de yaşanan gerginliklerin azaltılması, ihtilafın tamamıyla son bulması için yarın, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhur

'Üçlü Zirve' yarın Tahran'da

Suriye'de yaşanan gerginliklerin azaltılması, ihtilafın tamamıyla son bulması için yarın, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin Tahran'da bir araya gelecek. Üçlü zirvenin ana konusu Suriye'de yaşanan anlaşmazlıklar olacak. 


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın Tahran'da Suriye konusunu ele alacakları üçlü zirve toplantısı yapacak. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Suriye ihtilafına kalıcı çözüm bulunması amacıyla, Astana mekanizması bağlamında sahada ve siyasi süreç kapsamında yürütülen ortak çabalar, zirve toplantısında ele alınacak. Toplantıda, ikincisi nisan ayında Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşen üçlü zirvenin ardından, meydana gelen gelişmelerin değerlendirilmesi ve ileriye yönelik atılabilecek adımların tespit edilmesi hedefleniyor. Başkan Erdoğan'ın zirve esnasında mevkidaşlarıyla gerçekleştireceği ikili ve üçlü temaslarda, İran ve Rusya ile ikili ilişkilerin yanı sıra diğer güncel, bölgesel konuların da ele alınması öngörülüyor. (AA)
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24