UNICEF'ten şok açıklama!

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yayınlanan raporda dünya genelinde yoksulluk, hastalık ve yetersiz beslenme nedeniyle

UNICEF'ten şok açıklama!
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yayınlanan raporda dünya genelinde yoksulluk, hastalık ve yetersiz beslenme nedeniyle 2030 yılına kadar yaklaşık 70 milyon çocuğun beş yaşından önce hayatını kaybedebileceği açıklandı.
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) dünya genelinde 119 milyon çocuğun kronik beslenme yetersizliği sınırında olduğunu ve yardım edilmemesi halinde 15 yıl içinde yaklaşık 70 milyon çocuğun ölebileceğini açıkladı. UNICEF’in raporunda dünya genelinde yoksulluk, hastalık ve yetersiz beslenme yüzünden 2030 yılına kadar yaklaşık 70 milyon çocuğun beş yaşını görmeden ölebileceği kaydedildi. UNICEF Başkanı Anthony Lake, çocuk ölümleri konusunda dünyanın ortaya koyduğu vurdumduymaz tavrın devam etmesi halinde milyonlarca çocuğunu öleceğini belirtti. Devlet ve hükümet başkanlarının dünyanın en yoksul çocukları üzerinde çalışması gerektiğine de değinen Lake, “Son 25 yılda alınan önlemler yapılan çalışmalar neticesinde her yıl 13 milyona yakın çocuk ölürken bu rakam yarıya düştü. UNICEF olarak bir taraftan açılık ve hastalıklarla mücadele ederken diğer taraftan okula gidemeyen milyonlarca çocuğun eğitimi içende imkânlar oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. UNICEF Başkanı Anthony Lake dünya genelinde çocuklar için ortak bir gayret gösterilmesi için yardım çağrısında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24