BTÜ'de Arif Karademir dönemi

BTÜ’nün yeni dönem Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yıldırım Kampüsünde gerçekleştirilen törenle görevi kurucu Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’

BTÜ'de Arif Karademir dönemi
BTÜ’nün yeni dönem Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yıldırım Kampüsünde gerçekleştirilen törenle görevi kurucu Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’den devraldı. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan BTÜ’nün kurucu Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, “Üniversitemizin misyonuna uygun bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için elimizden geleni yaptık. Bugün bir çok yönüyle, kalitesiyle, hocalarıyla, laboratuvarlarıyla, küçük de olsa fiziki mekanlarıyla Türkiye’de örnek olan bir Üniversite oluşturduğumuzu düşünüyorum” dedi.

BTÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e başarı dileklerini ileten Prof. Dr. Ali Sürmen, “Bundan sonraki dönemde elimizdeki potansiyeli değerlendirme zamanı olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz, Şehrimiz ve Ülkemiz için yeni değerler üretmek gerekiyor. Bizden sonra görev yapacak arkadaşlarımızın da bu misyona sadık kalacaklarını ve Üniversitemizi çok daha yukarılara taşıyacaklarına inanıyorum. Göreve başlamasından dolayı hocamızı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

BTÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Bu ulu şehrin yeni ve genç Üniversitesinin kuruluşunda büyük emeği ve katkıları olan değerli hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz. Kurucu Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Sürmen, beraber çalıştığımız süre içerisinde bizlerin yetişmesinde büyük emekler sarf etmiştir. Bu vesile ile kendisine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimize ve ülkemize yakışır şekilde, sanayinin ve sosyal dokunun ihtiyaçlarını da göz önüne alarak Üniversitemizin gelişimine katkı vereceğiz. Bu yeni dönemde başta kurucu Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Sürmen ve büyüklerimizin desteklerini yanımızda görmek isteriz” dedi. BTÜ’nün yeni rektörü Prof. Dr. Arif Karademir görevi devraldıktan sonra öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir öğrencilere hitaben, “Bugün itibariyle Bursa Teknik Üniversitesi’nin Rektörlük görevini devraldım. Sizin için hayatın daha güzel ve kolay olması, mezuniyetiniz sonrası işe başlama ve yükselme potansiyelinizi artırmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24