CLK Uludağ Elektrik, 200 öğrenciyi Çanakkale'ye götürdü

CLK Uludağ Elektrik, Bursa’da derslerinde başarılı olan 200 öğrenciyi Çanakkale’ye götürdü. Türk enerji firmalarının önde gelen isimlerinden

CLK Uludağ Elektrik, 200 öğrenciyi Çanakkale'ye götürdü

CLK Uludağ Elektrik, Bursa’da derslerinde başarılı olan 200 öğrenciyi Çanakkale’ye götürdü.
Türk enerji firmalarının önde gelen isimlerinden CLK Uludağ Elektrik, örnek bir projeye imza attı. Enerji şirketi, Bursa’nın çeşitli ilçelerindeki okullarda okuyan başarılı 200 öğrenciyi Çanakkale’ye götürdü. Ecdadının kahramanca savaştığı yerleri gören minikler duygu dolu anlar yaşadı. Seyit Onbaşı'nın 215 kiloluk mermiyi kaldırdığı Rumeli Mecidiye Tabyası, Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği ve Conk Bayırı gibi Çanakkale Savaşı’nda binlerce şehit verilen yerleri gezen minikler, tarihi görerek öğrenme fırsatı buldu. Rehberlerin gezdikleri yerler hakkında söylediklerini can kulağıyla dinleyen öğrenciler, gezi esnasında ağlamamak için kendilerini zor tuttuklarını söyledi. Minikler, etrafı gezerek meraklarını da giderdi.
Böyle bir projenin ülkenin gelecek nesillerinin tarihlerini öğrenmesi açısından olduğunu söyleyen CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “CLK Uludağ Elektrik olarak Bursa’da çeşitli okullarda okuyan başarılı 200 öğrencilerimizi tarihlerini daha yakından tanımaları için Çanakkale’ye götürdük. Çanakkale Savaşı’nı bu zamana kadar kitaplardan okuyan çocuklarımız atalarının savaştığı yerleri yakından incelediler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8