Gemlik, Avrupalı öğrencileri ağırlıyor

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “ERASMUS + Gençlik Değişimi Projesi” çerçevesinde Portekiz, İtalya ve Letonya’dan ge

Gemlik, Avrupalı öğrencileri ağırlıyor

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “ERASMUS + Gençlik Değişimi Projesi” çerçevesinde Portekiz, İtalya ve Letonya’dan gelen 40 kişilik öğrenci grubunu ağırlıyor.
Yabancı öğrenciler Gemlik ve Bursa’da on günlük incelemelerde bulunacak. “Göçmenlik” konusunun işlendiği ve ülkemizin yanı sıra Gemlik ve Bursa’nın her yönden tanıtılacağı proje başladı. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol tarafından ağırlanan öğrenciler, Gemlik, Bursa ve Türkiye konusunda bilgi sahibi oldu. 105 bin nüfuslu Gemlik hakkında bilgiler aktaran Erol, hükümet, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesi iş birliğiyle sahillerin planlamasının yapıldığını ve üç beş yıl içinde Türkiye’nin sadece Akdeniz ve Ege sahilleriyle değil Gemlik sahilleriyle de turizmin beşiği olacağını savundu.
Öğrenci daha sonra Kaymakam Cahit Işık’ı ziyaret etti. Öğrenciler Bursa ve Gemlik’in tarihi yerlerini gezip, ilgili mercileri ziyaret edecek. On günlük süre sonunda değerlendirmeler rapor halinde ulusal ajansa sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8