Türkiye'nin en iyi 10 İmam Hatip Lisesi

2016 yılı TEOG sonuçlarının açıklanmasına sayılı saatler kaldı. Sınav sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler ise, tercihlerini oluşturmay

Türkiye'nin en iyi 10 İmam Hatip Lisesi

2016 yılı TEOG sonuçlarının açıklanmasına sayılı saatler kaldı. Sınav sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler ise, tercihlerini oluşturmaya başlamadan önce okullar hakkında araştırmalara başladı. Türkiye’de eğitim alanında diğer liseleri geride bıraktığı gibi dini eğitimde de bir numara olan imam hatip liseleri, son yıllarda tüm öğrencilerin gözdesi halinde. Verdikleri eğitimlerle kolejler ve diğer liselerle yarışan imam hatip liseleri, tercihlerde ilk sıralarda yer alıyor.


 Bu liselere girebilmek için öğrenciler adeta birbiriyle yarışıyor.

Haber7'nin haberine göre; İşte 2015 yılı TEOG taban puanlarına göre Türkiye genelinde ilk 10’a giren imam hatip liseleri…


 

 

Türkiye’deki ilk 10’a giren İmam Hatip Liseleri

1. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi  - İSTANBUL KARTAL

2. Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi  - İSTANBUL BEYOĞLU

3. Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi - İST. FATİH

4. M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi - İSTANBUL BAŞAKŞEHİR

5.Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi - BURSA

6.Kadıköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi -  İSTANBUL KADIKÖY

7. İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  - İSTANBUL FATİH

8. Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi - KOCAELİ

9. Kadıköy Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi - İSTANBUL KADIKÖY

10. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi - SAMSUN

 

 

 

1.       Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi  - Proje okulu. Sosyal başarıları yüksek. Barınma ve burs imkanı var. İngilizce hazırlık olduğu için tercih ediliyor.

2.       Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi  - Proje okulu. Arapça hazırlık var. Burs imkanı var. Erkek öğrencileri için barınma. Sosyal başarıları yüksek.

3.       Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi  - Merkezi konumda.  Eğitim kadrosu oturmuş. Hazırlık sınıfı var. Barınma ve burs imkanı var.

4.       M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi  - Proje okulu. Arapça hazırlık sınıfı var. Yeni okul. Kompleks bir okul. kampüs gibi. Sosyal ve sportif alanları geniş. Lokasyonu iyi. İyi derecede barınma ve burs imkanları var.

 

 

 

turkiyenin_en_iyi_10_imam_hatip_lisesi_1467017830_872

5.       Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi  - Proje okul. Yeni okul. Bursa'nın en merkezi ve prestijli okulu. İdari ve öğretmen kadrosu iyi ve oturmuş.

6.       Kadıköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi -  Proje okul. Müstakil olması yani sadece kızlara eğitim veren. Başarılı ve köklü bir geleneği olması. İngilizce hazırlık.

7.       İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi - Proje okul. Merkezi bir konumda. Yeni açıldı. Müstakil bir eğitim. Arapça hazırlık.

8. Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi: Proje okul. Bu yıl İngilizce hazırlık açılacak. Türkiye’nin ilk yatılı kız imam hatip lisesi.

9.       Kadıköy Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi - Proje okulu. İngilizce hazırlık sınıfı var. Müstakil okul yani sadece erkek öğrenciler. İyi derecede barınma ve bursa imkanı var. Sosyal başarıları yüksek bir okul.

10.   Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi  - Proje okulu. Hazırlık var. Kompleks olarak inşa edildi. Kampüs şeklinde. Sosyal sportif ve barınma imkanı olan bir okul.

Proje okul: Kendi program içeriğini veya eğitim kadrosunu oluşturabilen okullara deniyor.

 

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 

14.08.2015 puanı: 481,013

Öğretim süresi: Haz+4

Öğretim şekli: K/E

Pansiyon: Erkek

Yabancı dil: İngilizce

Derslik Sayısı           :           48

Öğretmen Sayısı    :           62

Öğrenci Sayısı         :           920

 

 
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24